Vali Fuat Gürel engelli öğrencilerin eğitim gördüğü Özel Şafak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni ziyaret etti.

Okulda eğitim gören down sendromlu öğrenciler Emre ve Melih tarafından çiçekle karşılanan Vali Fuat Gürel’e İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş ve Şube Müdürü Erdal Üngören eşlik etti.

Özel Şafak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Recep Ulu ve Müdür Esra Aydın’dan öğrencilerin öz bakım ve temel yaşam becerileri ile işlevsel akademik becerilerini geliştirmek ve topluma uyumlarını sağlamak amacıyla uyguladıkları gelişimsel eğitim programları, yaptıkları etkinlikler ve öğrenci sayısı hakkında bilgiler alan Vali Gürel daha sonra tek tek sınıfları ziyaret etti.

Sınıflarda eğitim gören öğrencilerle yakından ilgilenerek, eğitim faaliyetleri hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Gürel, Müzik Sınıfında öğrenciler tarafından seslendirilen ve piyano ile çalınan eserleri büyük bir beğeni ile izledi. Okulda eğitim alan öğrencilerle yakından ilgilenen Vali Gürel, çocuklarla yaptıkları etkinlikler hakkında sohbet ederek çeşitli hediyeler verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here