Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Turgut Acarlı ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan “Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Mehmet Vergili Fen Lisesinde düzenlenen 4006 Nolu TÜBİTAK Bilim Fuarını gezerek öğrencilerden bilgiler aldı.

Öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri tek tek gezen Vali Gürel, öğrencilerden projeleri hakkında bilgi aldı. Yaptıkları emeklerden dolayı öğrencileri tebrik eden Vali Gürel, “Öğrencilerimizin hazırladığı projeleri görme fırsatı yakaladık. Çocuklarımız gayet başarılı, gayretli, öğrencilerimiz güzel örnekler sergilemişler. Öğrencilerimizi yetiştiren, emeği geçen tüm öğretmenlerimize, idarecilerimize teşekkür ediyorum.”dedi

TÜBİTAK Bilim Fuarının ardından hayırseverler tarafından tefrişatı yapılan Akıl Oyunları ve Bilim Olimpiyatları Sınıfı ile Biyoloji Laboratuarının açılışını yapan Vali Gürel, sınıfların tefrişatında emeği geçen hayırseverlere teşekkür ederek, açılışı yapılan sınıfların öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Okul Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu’ndan öğrenci sayısı, eğitim faaliyetleri, okul ve sınıfların durumu hakkında bilgiler alan Vali Gürel daha sonra Mehmet Vergili Fen Lisesine gerçekleştirdiği ziyaretini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here