Vali Fuat Gürel eşi Özlem Aras Gürel, İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Galip Sökmen ve eşi Canan Sökmen ile birlikte Şehit Jandarma Er Nurettin Seki ve Şehit Şaban Üke’nin ailelerini evlerinde ziyaret etti.

1971 yılında şehadet şerbetini içerek şehit olan Jandarma Er Nurettin Seki’nin annesi Şerife ve babası Kemal Üke’yi evlerinde ziyaret eden Vali Gürel daha sonra 1991 yılında şehadet şerbetini içen Şehit Er Şaban Üke annesi Şayeste Üke’yi evlerinde ziyaret ederek ailelerle bir süre sohbet ettiler.

İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk tarafından okunan Kur-an’ı Kerim Tilavetinin ardından Şehit Jandarma Er Nurettin Seki ve Şehit Şaban Üke başta olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna gözlerini kırpmadan şehadet şerbeti içen tüm şehitlerimiz için dua edildi.

Ziyaretlerde, Şehitlerimizin bizlere emaneti olan ailelerinin yanında olmak bizlerin en başta gelen görev ve sorumluluklarımızdan olduğunu ifade eden Vali Fuat Gürel, “Şehitlerimiz vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna şehit oldular ve geride bizlere emanet olarak ailelerini bıraktı. Bizde bu emanete her zaman sonuna kadar sahip çıkacağız, kapımız onlara her zaman sonuna kadar açık. Canını feda etmiş kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum,”diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here