Vali Fuat Gürel değişik spor braşlarında ülkemizi ve ilimizi başarı ile temsil ederek derece elde eden sporcuları makamında kabul etti.

17-19 Ocak tarihleri arasında Denizli’de yapılan okullararası Yıldızlar Türkiye Halter Şampiyonasında ilimizi temsil eden +89 sıkletinde koparma 58 kg silkme 63 kg toplamda 121 kg ulaşarak Türkiye İkincisi olan Gençlik Spor Kulübü sporcusu Hoca Ahmet Yesevi İHO öğrencisi Ahmet Melih Örenbaşı,

22-23 Ocak tarihleri arasında İstanbul ilinde yapılan Turkcell Türkiye (14 yaş altı) Salon Atletizm Şampiyonasında Küçük Erkekler 1000 metre yarışmasında 3 dakika 6 saniyelik derecesi ile Türkiye Birincisi olan Safranbolu Belediye Spor Kulübü sporcusu Mustafa Emir Çınar,

05-06 Şubat tarihleri arasında Antalya’da yapılan Para Taekwondo Dünya Şampiyonasında ülkemizi ve ilimizi temsil eden ve Dünya Üçüncüsü olan Güleç Petrol Karabük Çınar Spor Kulübü sporcusu Ali Can Özcan’ı tebrik ederek çeşitli hediyeler ile ödüllendiren Vali Fuat Gürel, “Başarılarından dolayı sporcularımızı, onları yetiştiren antrenörlerini ve ailelerini kutluyorum. Başarılarınızın artarak devam edeceğine olan inancım tam. Spor braşlarında gösterdiğiniz bu başarıları derslerinizde de göstereceğinize eminim.”diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin ile antrenörler Mustafa Apak, Mustafa Toygar ve Fatih Arı’nın hazır bulunduğu ziyaretin ardından Vali Gürel, sporcular ve antrenörler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here