Türkiye Okul Sporları  Badminton Grup Müsabakaları Safranbolu’da Başladı

Okul Sporları Yıldızlar Kız-Erkek Badminton Grup müsabakaları Safranbolu’da başladı. 26-29 Nisan tarihleri arasında 12 İlden 21 takımın, toplamda 150 sporcunun katıldığı müsabakalar oldukça çekişmeli geçiyor.

Turnuva açılış seremonisi Safranbolu İlçe Spor Salonunda gerçekleştirildi. Açılışa Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Karabük Gençlik Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin, Safranbolu İlçe Gençlik Spor Müdürü İsmail Özcan’da katıldı.

Açılış töreninde konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Çetin’’ Bakanlığımızın ve Federasyonumuzun Karabük ilimize layık gördüğü Badminton Grup Müsabakalarını en iyi şekilde düzenlenmesi için çalışıyoruz. Daha öncede ilimizde Judo Analig ve Okul Sporları Yarı Final, Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Voleybol Genç Kızlar ve Kredi Yurtlar Bölge Grup Müsabakaları düzenledik. Sizleri ileride Milli takımlarda görmeği arzuluyoruz. Sporcularımıza müsabakalarda başarılar diliyorum ve ailenize, antrenörlerinize ve idarecilerinize teşekkür ediyorum dedi.’’

Açılış Seremonisinde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse “Okullar arası Küçükler Badminton Grup Müsabakalarına ev sahipliği yapmaktan ve sizleri burada ağırlamaktan büyük bir memnuniyet ve keyif duyduğumu ifade etmek isterim. Turizm kenti olan Safranbolu’da Spor Turizmini de yaymak için hazırlıklarımızı bu çerçevede hızlandıracağız. Sporla uğraşan gençlerin derslerinde daha başarılı olduklarını görüyoruz. Şuan bulunduğunuz Kent Dünya Miras Listesinde yer alan çok güzel bir kent mutlaka gezip görmenizi ve döndüğünüzde arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanızı istiyoruz. Bizler sadece kültür turizmiyle kısıtlı kalmayıp sportif faaliyetlere de ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz. Ben bu sebeple Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, İlçe Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum ve sizlere de müsabakalarda başarılar diliyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here