Resmi Gazetede yayımlanan kararla Karabük Üniversitesi’ne bağlı İletişim Fakültesinin adı Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi olarak değiştirildi.

Türk sinemasının duayeni, haklı olarak “Bay Sinema” ünvanına sahip, Safranbolulu hemşehrimiz Türker İnanoğlu, doğup büyüdüğü Safranbolu’ya , Türkiye’nin en güzel İletişim Fakültelerinden birini yapmak istemişti. Fakültenin temeli de çeşitli zorluklar aşıldıktan sonra atıldı, inşaat hızla ilerlemeye başladı. Fakat Türker İnanoğlu okula kendi adının verilmeyeceğini öğrendiğinde inşaatı durdurmuştu. Konu ilk olarak TBMM eski Başkanı Mehmet Ali Şahin tarafından, Cumhurbaşkanına arz edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sorunun çözümü için İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun’u görevlendirdi. Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal ile Niyazi Güneş’te YÖK Başkanı Yekta Saraç ile görüştü. Cumhurbaşkanlığı’ndaki görüşmeler, ardından da milletvekillerinin çabaları ile YÖK Karabük Üniversitesinden bir talep yazısı istedi. 24 saat geçmeden yazıya derhal cevap gelmişti ve “bina ismi olarak” Türker İnanoğlu adının verilebileceğini Karabük Üniversitesi’ne yazdı.

Türker İnanoğlu ve çevresindeki yakın dostları, binaya isim vermenin bir anlamaı olmadığını, okulun adının “Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi” olması gerektiğini, öğrencilerin diplomalarında mezun olduklarında Türker İnanoğlu adının geçmedikten sonra, bunun bir kandırmaca olacağını ve sadece kuru kuru binaya isim verileceğini belirtti. Bu nedenle, Türker İnanoğlu yapımını durdurduğu inşaata başlamadı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek İstişare Kurulu toplantısında sorun bir kez daha YİK üyesi Mehmet Ali Şahin tarafından Cumhurbaşkanına iletildi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , İletişim daire Başkanı Fahrettin Altun’a, ikinci kez “konu ile ilgilenin, YÖK Başkanı ile beni görüştürün” şeklinde bir talimat verdiğini öğrenilmişti.

83 yaşında ve Türkiye çapında haklı bir üne kavuşmuş Safranbolulu hemşehrimiz, Türker İnanoğlu’nun doğup büyüdüğü Safranbolu’da yaptırmak istediği çok güzel bir iletişim Fakültesi için başına 3 yıldır birçok olayın gelmesinin verdiği üzüntüyü aktarmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ikinci kez devreye girdi ve 28 Mart Tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile Karabük Üniversitesi’ne bağlı İletişim Fakültesinin adı Türker İnanoğlu İletişim Fakültesi olarak değiştirildi.

Konuyu başından beri her adımını takip eden BRTV Yönetim kurulu Başkanı Mehmet Çetinkaya

Yılan Hikayesine Dönen Bu Sürecin Sona Ermesini  Sağlayan Ve Katkıda Bulunan Safranbolu’ya Bu Dev Eseri Kazandıracak Olan Hemşehrimiz Türker İnanoglu’na, Sayın Cumhurbaşkanımıza, İçişleri Bakanımıza, TBMM Eski Başkanımız Mehmet Ali Şahin, Konuyu Sürekli Gündemde Tutmam İçin Bana Telkinlerde Bulunan Degerli Dostum, Karabük Eski Milletvekili Mustafa Eren’e,   Karabük Milletvekillerimiz Cumhur Ünal Ve Niyazi Güneş’ E, Karabük Eski Milletvekili, Ak Parti Dış İlişkiler Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Konuyu Ricamız Üzerine Titizlikle Takip Eden AK Parti Kurucularından, Karabük Eski Milletvekilimiz Mustafa Ünal’a, YÖK Başkanı Yekta Saraç’a, KBÜ Rektörü Refik Polat’a, Sayın İnanoğlu’nun Çocukluk Arkadaşları İşadamı, Safranbolu Kültür Turizm Vakfı Başkanı Şefik Dizdar, Yılmaz Kavuşturucu, Kızıltan Ulukavak Beylere, Bu Müjdeyi Gecenin Bu Saatinde Bana İleten Cumhurbaşkanlığında Önemli Bır Birimde Görevli, Hemşehrimiz, Dostum, Kardeşim Adem Çankaya Ve İsim Konusunda Katkısı Olan Herkese Teşekkür Ediyorum. Dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here