Safranbolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Dr. Fatih Ürkmezer’in eşi Miray Ürkmezer, Safranbolu Kaymakamlığı, Emniyet Müdürlüğü, Kütüphane, Tapu, Jandarma, Orman İşletmesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan bayanlarla yemekte buluştu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle düzenlenen etkinlik sohbet havasında geçerken Ürkmezer, hanımlarla tek tek ilgilendi.

Miray Ürkmezer yemek sonrası yaptığı konuşmada kadınlar gününü kutlarken, Sıfır Atık projesine verilen katkılara da teşekkür etti.

Bu projede başarılı olacaksak hanımların sayesinde olunacağını ifade eden Ürkmezer; “ Sizlerden ricam projeye sadece Safranbolu genelinde değil evlerimizde de paydaş olalım. Plastikten uzak duralım ve bunu alışkanlık haline getirelim” dedi.

Kadınların günümüzde gerek ülke yönetiminde gerekse çalışma hayatında çok önemli bir yeri olduğunu kaydeden Miray Ürkmezer; “Bayanların elinin değdiği her işin başarıyla neticeleneceğini görüyor, duyuyoruz. Bununla beraber, Dünya Mirası Safranbolu’muzun anıtımı, gelişme ve güzelleşmesinde de büyük katkılarınız bulunmakta. Bu nedenle ilçemiz adına sizlere teşekkür ediyor, 8 Mart Dünya Kadınlar Günümüzü bir kez daha kutluyorum” diye konuştu.

Miray Ürkmezer, programın sonunda hanımlara evlerinde yetiştirebilecekleri fidanlardan hediye etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here