KARDEMİR Karabükspor’un olağanüstü genel kurulunda mevcut başkan Mehmet Yüksel, yeniden başkanlığa seçildi.

Spor Toto 1’inci Ligi’nde son sırada bulunan ve finansal açıdan zor günler yaşayan Kardemir Karabükspor’un olağanüstü genel kurulu Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi’nde yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Mehmet Yüksel yeniden başkanlığa seçildi. Kulübün, bedensel engelli basketbol takımının başka bir derneğe devri oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Mehmet Yüksel, kulübü kendisinden daha iyi yönetebilecek başka birinin ya da tüm sorunların çözülmesi için gidilecekse kayyuma gitmek için olağanüstü kongre kararı aldıklarına dikkat çekerek, “Fakat son 15 günde kentin ileri gelenleriyle görüşmelerimde kayyuma gittiğinizde kulübü tasfiye edeceklerini söylediler. Ben, kulübün tasfiye olmasını istemiyorum, ayakta kalmasını istiyorum. Hesap sorulmasını istiyorum. Kayyuma gidildiğinde bu hesabın sorulmayacağını, oyunun içindeki oyuna bende alet olacağımı düşündüğüm için kayyuma gitmesini şu an için müsaade etmiyoruz.” dedi.

ANINDA BIRAKMAYA HAZIRIM

Bu sırada kongre üyelerinden Oğuz Yıldırım, başkan Yüksel’in konuşmasını bölerek kayyuma gidilmemesine tepki gösterince salonda gerginlik oluştu. Kısa süreli gerginliğin ardından konuşmasına devam eden başkan Yüksel şöyle dedi:
“Kayyuma gidildiğinde bu işin çözüleceğini bana taahhüt eden kim olursa ben anında bırakmaya hazırım. Daha iyi yönetilecekse her zaman olağanüstü kongre kararı alarak kayyuma bırakabilme ihtimalimiz var. Siz yeter ki bizden daha iyi yönetebilecek büyüklerimizi, vekillerimizi, valimizi, belediye başkanımızı bulun. Ben her zaman görevi bırakmaya hazırım. Ben koltuk sevdalısı değilim.”

DOSYALAR HAZIRLANDIKTAN SONRA MAHKEME AŞAMASI OLACAK

Geçmiş dönemde kulüpteki yolsuzluk iddialarıyla ilgili yürütülen soruşturmaya değinen Yüksel, “Savcılığa verilmiş ama şu an için dosyalar hazırlanmamış, hazırlık aşamasında. Dosyalar hazırlandıktan sonra mahkeme aşaması olacak. Bu şamada ne yaşayacağız birlikte göreceğiz. Ama bu kulüp battıktan sonra, olaylar bittikten sonra burada ceza gelse bize ne faydası olacak? Bize şu anda destek lazım, birlik ve beraberlik lazım. Bundan sonraki olayların oyununa bende katılacağım. Oyunun içinde bende olacağım. Şu anda açıklayamayacağım bazı şeyler var. Kötü de olabilir iyi de olabilir. Yaşayacağız, göreceğiz. Ama ben Kardemir Karabükspor’un ölmesi için mücadele etmiyorum, var olması için mücadele ediyorum. Ve sonuna kadar da var olması için mücadele edeceğim.” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here