Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel başta olmak üzere kentimizde bulunan mülki idare amirleri, milletvekilleri, yöneticiler ve üniversitedeki öğretim üyelerinin katılımıyla Karabük Üniversitesi Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Öğretim üyesi ve KBÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca tarafından başlatılan Kolaj Çalışmasında ortaya çıkan eserler için sergi açıldı.

KBÜ Kamil Güleç Kütüphanesi çok amaaçlı salonda açılan Kolaj Sergisine Vali Fuat Gürel ve eşi Özlem Aras Gürel, 26. Dönem Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İşdamı Kamil Güleç ve Çağrı Güleç, KBÜ Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Düz bir yüzey üzerine fotoğraf, gazete kâğıdı, ve benzeri nesnelerin yapıştırılmasıyla ve bazen boya ile de karıştırılarak uygulanan bir resimleme tekniği olan kolaj çalışmasında ortaya çıkan eserlerin sergilendiği Kolaj Sergisini Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca ile gezen Vali Gürel, “KBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat ve Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca hoca böyle bir teklif getirdiğinde hoşuma gitti, birkaç saat hocalarımızla dinlenmiş de olduk. Kolaj çalışmasını yaparken aslında herkes kendi hayatında bahsediyor. Geçmişten günümüze ve önümüzdeki süreçten beklentilerini belki dile getiriyorlar. Kalabalıkların içinde belki yalnızlığımızı, yoğun iş tempomuzun içerisinde belki özlemlerimizi gündeme getirdiğimiz, kafamızın arka planında olan ruh halimizi resmettiğimiz bir çalışma oldu. Kolaj çalışması esnasında pek önemli olmadığını düşündüğümüz tablo bugün burada müthiş bir eser haline gelmiş. KBÜ Rektörümüz Prof. Dr. Refik Polat ve Doç. Dr. Anıl Ertok Atmaca hocamızı ve emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, Karabük Üniversitemize teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here