KARABÜK VE İLÇELERİNDE “3 BİNDEN FAZLA EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN İNSAN VARMIŞ..” VE BUNLARIN BÜYÜKÇE BİR BÖLÜMÜ MAĞDUR..

Karabük ve İlçelerinde 3 binden fazla EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN insanın olduğu,yine Emeklilikte Yaşa Takılan insanlarca belirtiliyor ve “ÇOK BÜYÜK BİR BÖLÜMÜMÜZDE İŞİNİ BIRAKMIŞ MAĞDUR DURUMDA..” diyorlar.

Kendilerine işe girerken “25 YIL SİGORTA PRİMİNİN ÖNEDMESİ HALİNDE EMEKLİ OLACAĞI SÖYLENDİĞİ İÇİN..” buna göre hayatlarını tanzim ettiklerini söyleyen bu insanlar daha sonra çıkartılan bir Yasa ile mağdur olduklarına işaret ediyorlar.

“İŞİNDEN OLAN ARKADAŞLARIMIZ VAR..” diyorlar.

“İŞİNDEN OLAN ARKADAŞLARIMIZA,BİR BAŞKA İŞYERİ İSE,YAŞIN İLERLEMİŞ GEREKÇESİ İLE İŞ VERMİYOR..” diyorlar,emekli de olamadıkları için ,adeta,süründüklerini söylüyorlar.

“SAYIMIZ KARABÜK VE İLÇELERİNDEN 3 BİNDEN FAZLA..” diyorlar..

Bu arada,EYT mağduru bir Kardeşimiz “ÖYLE SANIYORUM Kİ,SİZİN İÇİNİZDEN DE,YANİ BASIN SEKTÖRÜNDE DE EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILAN MAĞDURLAR VARDIR..” şeklinde ilginç bir tespitte bulundu.

DÜN ANKARA’DA ÇOK GENİŞ BİR TOPLANTILARI VARDI..

Bir EYT mağduru “SAĞLIK SİGORTASINDAN YARARLANAMIYORUZ..” dedi.

Bellerinin büküldüğünden yakındı “PERİŞANLARI OYNUYORUZ..” dedi.

—————-OOO————-

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR “24 HAZİRAN CUMHURBAŞKANI VE GENEL SEÇİMİNDE SÖZ VEREN AK PARTİ VE MHP,ŞİMDİ BİZİ UNUTTU…”

Karabük ve İlçelerinde sayıları 3 binden fazla olan EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR mağdur olduklarına işaret ediyorlar ve “BİZİM SAYIMIZ ÜLKE GENELİNDE 700 BİN,KARABÜK’TE İSE 3 BİNDEN FAZLA..” diyorlar.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR kendilerine 24 HAZİRAN Seçimlerinden önce ve sırasında söz verildiğini söyleyerek “ÖZELLİKLE AK PARTİ ve MHP BU KONUDA BİZE ÇOK SÖZ VERDİLER.ŞİMDİ VERDİKLERİ SÖZLERİ UNUTTULAR..” görüşlerini de dile getiriyorlar.

Bu mağdurlar adına bilgiler veren bir Kardeş “ABİ BEN AŞÇI OLARAK ÇALIŞIYORDUM.İŞYERİ KRİZE GİRDİ,KAPANDI.EMEKLİLİK PRİM SAYIM TAM,YANİ DOLDU,YETİYOR.YAŞ NEDENİ İLE EMEKLİ OLAMİYORUM.İŞE ALANDA YOK.HAKİKATEN PERİŞANIM.BENİM GİBİ ÇOK İNSAN VAR..” dedi.

Bu arada,Ülke Genelinde EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR SOSYAL DAYANIŞMA DERNEĞİ kurulmuş galiba,Karabük’te de bu Derneğin Şubesini açmak için girişimler yapıldığına dikkat çekiyorlar.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR geçtiğimiz aylarda TBMM’DE kendileri için verilen bir ARAŞTIRMA ÖNERGESİNE,24 Haziran Seçimlerinden önce kendilerine söz veren AK Parti ile MHP’NİN ret oyu verdiğine de özellikle işaret ediyorlar..

“BİZDE,ZAMANI GELİNCE KENDİLERİNE RET OYU VERİR ÖDEŞİRİZ..” diyenler var.

EYT MAĞDURLARININ BİR BÖLÜMÜ ÇOK MAĞDUR DURUMDALAR..

———————OOO——————

AK PARTİ İÇİNDE ÖNEMLİ GÖREVLER ÜSTLENMİŞ BİR KARDEŞ “SAYIN VERGİLİ İLE SAYIN UYSAL ARASINDA Kİ ÇEKİŞMEYİ TASVİP ETMİYORUM.”

AK Parti içinde Siyaset yapan,önemli görevler üstlenmiş bir Kardeş ile cumartesi günü uzunca bir süre sohbet ettik,özellikle Sayın RAFET VERGİLİ ile Prof.Dr.Sayın BURHANETTİN UYSAL arasında yaşanan çekişmeye işaret ederek “NE BEN,NE SEÇMEN TASVİP EDİYOR..” dedi.

Karşılıklı suçlamaların PROJELERİN ANLATIMINDAN ÖNE GEÇTİĞİNİ vurgulayarak “KARDEŞİM NE YAPACAKSANIZ BUNLARI ANLATIN.KARABÜK SİZLERDEN GELECEĞE YÖNELİK BİR HEDEF KOYMANIZI BEKLİYOR..” anlamında görüşler dile getirdi.

Karşılıklı olarak “SEN YALANCISIN,SEN ŞÖYLESİN/BÖYLESİN İDDİALARI KARABÜK’E NE KAZANDIRIYOR ALLAHAŞKINA..” dedi O Kardeşimiz ve bu gelişmeleri “NE KENDİSİNİN,NE SEÇMENİN TASVİP ETMEDİĞİNE..” altını çize/çize dikkat çekti.

Bütün bunları anlattıktan sonra “Sayın VERGİLİ 2014 YILINDA DA,ÇOK AĞIR ELEŞTİRİLER DİLE GETİRMİŞTİ.O ZAMAN GEREK Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,GEREKSE Sayın MEHMET CEYLAN,HÜNKAR HACI BEKTAŞİ VELİ’NİN İNCİNSENDE İNCİTME SÖZLERİ GEREĞİ,KENDİSİNE O TARZ CEVAP VERMEMİŞLERDİ.” Dedi.

“ŞİMDİ ÖYLE DEĞİL,Sayın UYSAL O TARZ CEVAPLAR VERİYOR..” dedi.

Bütün bu gelişmeleri tasvip etmediğine dikkat çekti ve “ESASINDA KARABÜK SEÇMENİ DE TASVİP ETMİYOR.BİZİM İNSANIMIZ KAVGAYI SEYREDER,ANCAK,KAVGA EDENLERİ SEVMEZ,KAVGA EDENLERE SEVGİ İLE SAYGI İLE BAKMAZ..” gibi yaklaşımlar getirdi.

Sayın UYSAL’DA,Sayın VERGİLİ’DE SAYGIN İSİMLER dedi o Kardeş.

“BU TUTUMLARI, ÇOK AMA ÇOK, YANLIŞ..” ifadelerini kullandı..

———————OOO————–

SİYASİ PARTİLERİ “İL GENEL MECLİS VE BELEDİYE MECLİS LİSTELERİ..” SIKINTIYA SOKACAK GİBİ GÖRÜNÜYOR VE “DENGELER/DENGELER..”

Siyasi Partiler 31 MART YEREL SEÇİMLERİ bağlamında İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS Listeleri ile BELEDİYE BAŞKAN ADAYI isimlerini SEÇİM KURULLARINA verecekler.

19 ŞUBAT TARİHİNDE BU İŞLEMLER BİTİRİLECEK.

Listelerin kesinleşmesi 3 mart tarihinde olacak..

Şimdi İL GENEL MECLİS ve BELEDİYE MECLİS Listelerinin düzenlenme süreci,bakın uzunca bir süredir yazıyoruz ve anlatmaya gayret ediyoruz “BU LİSTELER BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMİNİ ETKİLEYECEK KADAR ÖNEMLİ OLACAK..”

Listeler dengeli,sevilen,üretken isimlerle dolmazsa, büyük sıkıntılar olur.

Bütün SİYASİ PARTİLER olayın bu yönüne iyi dikkat etmek zorundalar.

SİYASİ PARTİ Yönetimlerini şimdi bu telaş aldı gibi görünüyor..

——————OOO————–

İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN DURSUN ALTIPARMAK “TARIM İLE İLGİLİ MÜDÜRLÜK/DEPARTMAN KURACAĞIM..” YOLUNDA MESAJ

Geçtiğimiz hafta sonu Gazetemiz Bürosunu ziyaret eden İYİ Parti Belediye Başkan Adayı ve Karabük Eski Belediye Başkanlarından Sayın DURSUN ALTIPARMAK çok/çok enteresan bir öneri getirdi ortaya.

“KARABÜK’TE TARIMSAL ÜRETİMİN ARTMASI İÇİN,BELEDİYE BÜNYESİNDE BİR TARIM DEPARMANI KURACAĞIM.TARIMSAL ALETLER ALARAK KARABÜK’TE TARIM İLE UĞRAŞANLARIN EN BÜYÜK YARDIMCISI OLACAĞIM..” anlamında bilgiler verdi.

“SEBZE/MEYVE FİYATLARI ÜRETİMLE DÜŞÜRÜLÜR,KABZIMAL,KOMİSYONCU,MARKET KONTROLÜ İLE TANZİM SATIŞLARIYLA DÜŞMEZ.TEK YOL ÜRETİMİ ARTTIRMAKTIR.BEN KARABÜK’TE TARIMSAL KESİMİN EN BÜYÜK YARDIMCISI OLACAĞIM,KARABÜK TARIMINA HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEĞİM..”

Sayın DURSUN ALTIPARMAK üzerine basa/basa bunları söyledi.

“KARABÜK KIRSAL KESİMİNİN,KÖYLÜSÜNÜN DESTEĞİNDE OLACAĞIM..” dedi.

Çok ama çok çarpıcı öneriler getiriyor gündeme.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here