KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ,GERÇEKTEN ÇOK/ÇOK BÜYÜK ATILIMLAR İÇERİSİNE GİRDİ,MAKİNE PARKI GÜÇLENDİRİLDİ,ASFALT TESİSİ YOLDA..

Karabük’te sessiz ve derinden çalışan ve çok başarılı hizmetlere imza atan İL ÖZEL İDARESİ Genel Sekreterliği,yaptığı atılımlarla ZONGULDAK Vilayetinden kalan hurda,külüstür,miadı dolmuş araç/gereç ve makine parkından tamamen kurtarıldı.

Karabük İL OLURKEN,Zonguldak İL ÖZEL İDARESİ elinde ne kadar hurda,külüstür,itmeden yürümeyen araç/gereç,makine parkı varsa Karabük’e “SİZİN HAKKINIZ BUNLAR..” dercesine bize itelemişti..

ŞİMDİ İL ÖZEL İDARESİ aracı/gereci,makine parkı SON MODEL..

Pırıl/pırıl bir hale getirildi..

Esas SICAK ASFALT Tesisleri yapılıyor ki,köylerimizin asfaltları AVRUPA Köyleri ile boy ölçüşür hale getirilecek ve belki de zaman içinde bu tesis BELEDİYELERE ASFALT SATIŞI bile yapabilecek kapasiteye gelecek/getirilecek.

BUNLAR ÖYLE KOLAY YAPILMADI ELBET..

Süreç içinde yaşanan KASTAMONU Kökenli MÜDÜR ATAMASINI ve Sayın MEHMET UZUN’UN mahkemelerden dönen karara rağmen yeniden ,göreve iade edilmeyip,yeniden görevden alındığı süreçlerde yaşanan ZAMAN KAYIPLARINI DA bir düşünün.

Bütün bunlardan sonra İL ÖZEL İDARESİ şimdi aynı ENTEGRE BİR FABRİKA görünümüne geldi ise İL ÖZEL İDARESİ Genel Sekreteri Sayın MEHMET UZUN başta tüm personeline ve İL GENEL MECLİS Başkanları başta,tüm İL GENEL MECLİS Üyelerine teşekkür etmek gerekir..

KARABÜK,KIRSAL KESİMİ,KENTLERLE BOY ÖLÇÜŞECEK ARTIK..

——————OOO———————–     —————OOO————-                             AK PARTİ İÇERİSİNDE ÇALIŞMALAR YAPAN,TEŞKİLAT İLE BAĞLANTILI  YENİCELİ BİR KARDEŞ “MADEM BAŞARI YOK SAYIN KAMİL KARAKURLUK.”

Dün sevdiğimiz bir Kardeşimizin işyerinde oturduk,sohbet ediyorduk,burada bulunanların tamamı AK Parti yanlısı,sempatizan veya Teşkilatta görevi olan isimler.

Gerçi içlerinden “ABİ GAZOZUN GAZI KAÇTI GALİBA..” diyenlerde var.

Ancak,YENİCE Kökenli olduğunu çok iyi bildiğimiz bir Kardeş,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN iftar yemeğinden yaptığı konuşmaya değinerek çok önemli görüşler dile getirdi.

“MADEM KARABÜK’TE BİR BAŞARI YOK.ÖYLE SÖYLENİYOR.O ZAMAN BU TEŞKİLATLARIN DEĞİŞMESİ GEREKMEZ Mİ.BANA GÖRE DEMİR TÜCCARI Sayın KAMİL KARAKURLUK BAŞKANLIĞI’NDA YENİ BİR TEŞKİLAT KURULMALI..” diyen bir kardeşimiz oldu.

Hatta hemen o Kardeşe takıldılar..

“HOOOP KARDEŞ BÖLGECİLİK YAPMA..” falan diyenler oldu.

O Kardeş “NE BÖLGECİLİĞİ BİRADER,Sayın KAMİL KARAKURLUK GEÇMİŞ YILLARDA İL BAŞKAN ADAYI OLDU,KAZANAMADI.O  GÜN,BU GÜNDÜR HİÇBİR ŞEYE KARIŞMADI.PARTİSİNDEN DE VAZGEÇMEDİ.TERTEMİZ BİR İSİM..” dedi.

Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’İN o konuşması ortamı çok dalgalandırmış.

Öyle görünüyor..

——————–OOO—————–          —————OOO—————                        KARABÜK ESNAFI HEYECANLA “BAYRAM ALIŞVERİŞİNİ BEKLİYOR..” BUNUN HARİCİNDE “PİYASALAR TAM MANASIYLA DİBE VURMUŞ  GİBİ..”

Cumhurbaşkanı veya ilgili Bakanlar İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ çağrıları yapıyorlar ya,öyle bir seferberliğe ayak uydurabilecek bir TİCARET DÜNYASI yok gibi,SANAYİ DÜNYASI yok gibi.

PİYASALAR,ADETA,KAN AĞLIYORLAR.

Şimdi KÜÇÜK ESNAF BAYRAM ALIŞVERİŞİNİ bekliyor.

Yoksa işleri çok/çok kötü.

Bir BAYRAM ALIŞVERİŞİ ile çark döner mi,bu mümkün mü,ancak,KÜÇÜK ESNAFIN hiç değilse nefes almak gibi bir beklentisi var görünüyor,tüm piyasalar yatık vaziyette halen.

BAYRAMDA BİRAZ KIPIRDANMA OLUR BELKİ.

SANAYİ daha da sıkıntılı durumda,Karabük’te SANAYİ dediğiniz zaman aklınıza DEMİR ÇELİK üzerine iş yapan sanayiler geliyor,oralarda da pek iç açıcı bir durum olmadığından söz ediliyor.

Hele/hele DEMİR ÇELİK Sanayinde iş yapanlar “İÇ PİYASA TAMAMEN BİTTİ SAYILIR.İHRACAT YAPANLAR PARA KAZANIYORLAR,EN AZINDAN ÇARKLARINI DÖNDÜRÜYORLAR…” şeklinde bilgiler veriyorlar..

ALLAH HEPİMİZİN İŞLERİNE KOLAYLIK VERSİN YARABBİ.

———————OOO——————–        —————-OOO—————–                 AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SAYIN NİYAZİ GÜNEŞ “KARABÜK GENELİNDE 56 KÖYÜN TELEFONLA GÖRÜŞME İMKANI YOK,SORUNU ÇÖZECEĞİZ..”

Geçtiğimiz gün Gazetemiz Bürosuna bir nezaket ziyaretinde bulunan AK Parti Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İN söylediği bir konu hem dikkatimizi çekti hem de hayret ettik.

Demek ki,bazı konuları yaşamak gerekiyor..

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ İlçe/ İlçe saydı ve “KARABÜK’ÜN TOPLAM 56 KÖYÜNDE CEP TELEFONU ÇEKMİYOR.BURALARDA ALLAH KORUSUN BİRŞEY OLSA HABERLEŞME İMKANI YOK..” dedi.

Böyle bir ihtimali hiç düşünmediğimiz için hayret ettik ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ 2ULAŞTIRMA BAKANLIĞI İLE TEMASA GEÇTİM,GEREKLİ ALT YAPI YATIRIMLARINI YAPACAKLAR..” anlamında bilgiler verdi.

Bu tür alt yapı hizmetlerini,Ulaştırma Bakanlığı yapıyor ve daha sonra CEP TELEFONU İSTASYONLARINA belirli bir kira ile kullandırıyorlarmış,bu gerçekten dikkatimizi çekti.

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ bu yatırımın hayli büyük olduğunu da anlattı.

Hatta OVACIK Yolunda ki son kazanın KAPSAMA ALANI dışında olması nedeni ile küçük çaplı belirli sıkıntılar falan da yaşanmış sanırız,şimdi düşünün Allah Korusun bir yangın,bir kaza,bir doğal afet olsa O KÖYLERLE iletişim kurmak hayli zor olacak değil mi..

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ konu ile bizzat ilgileniyorum dedi.

Çokta iyi yapar doğrusu

—————————-OOO————————–

AK PARTİ İFTARINA KATILAN SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN ; “AK PARTİ OLARAK,YEREL SEÇİMLERDE BAŞARILI OLDUĞUMUZU İDDİA EDEMEYİZ..”

AK Parti tarafından düzenlenen İftar Yemeğine katılan TBMM Eski Başkanlarından,çeşitli dönemlerde Bakanlık yapmış olan,AK Parti Karabük Eski Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,çok enteresan bir konuşma yapmış.

Sayın ŞAHİN “AK PARTİ OLARAK,KARABÜK YEREL SEÇİMLERİNDE,BAŞARILI OLDUĞUMUZU  İDDİA EDEMEYİZ..” görüşlerini dile getirmiş ve bu görüşler Parti içerisinde dalgalanma yarattı elbet.

AK PARTİ ÇEVRELERİNDE,BU GÖRÜŞLER DEĞERLENDİRİLİYOR..

Bu görüşleri  çok yanlış bulanlar var,bu görüşleri çok doğru bulanlar var,ancak,özellikle yanlış bulanlar “AMAN BENDEN ÇIKMIŞ OLMASIN..” gibi çekincelerle hareket ediyorlar.

Dün yine yazdık.

AK Parti Karabük’te YEREL SEÇİMLER için “İKİ AYRI KATEGORİ DE..” bakıyor olaya ve bunlardan birincisi “BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE TAM BİR FİYASKO YAŞANDIĞI..” şeklinde.

İkincisi ise “İL GENEL MECLİS SEÇİMLERİNDE,AK PARTİ’NİN ÜLKE ORTALAMASINDA ALDIĞI OYLAR KARABÜK’TE DE ALINDI.YANİ BİR BAŞARISIZ DURUMDAN SÖZ ETMEK YANLIŞTIR..” şeklinde.

Eğer bir BAŞARISIZLIK VARSA,bunun yaptırımı nedir acaba..?

———————-OOO————————-  —————-OOO——————            “BİR BAŞARISIZLIK ARANACAKSA,BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARINI TESPİT EDENLERDEN BAŞLANMALI..” GÖRÜŞÜNDE OLAN AK PARTİLİLER..

AK Parti’nin ağır topu olduğu herkesçe kabul edilen,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,iftar yemeğinde öyle bir konuşma yaptı ki,Karabük AK Parti çevreleri büyük bir dalgalanma ve hareketlenme yaşamaya başladı.

HEMEN HER İŞYERİNDE BU SÖZLER KONUŞULUP/TARTIŞILIYOR..

Bizim gördüğümüz “BU GÖRÜŞ ÇOK DOĞRU..” diyenler kadar “BU SONUÇLAR ÇIKINCAYA KADAR YAPILAN TEŞKİLAT DEĞİŞİMLERİNDEN,ADAY TESPİTLERİNDEN,YAKINARAK,OLAYA ESAS BURALARDAN BAKILMALI..” görüşünde olanlar var.

AK Partililer “AMAN BENDEN ÇIKMIŞ OLMASIN..” gibi bir görüşü peşin/peşin  söyledikten sonra “ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ TESPİTİNDE ,BUGÜN BAŞARISIZ GÖRÜLEN, TEŞKİLATLARA SORULDU MU.YOKSA,ADAYINIZ BU SEÇTİRİN BAKALIM MI,DENİLDİ..” görüşünde olan AK Partililer var.

Özellikle Karabük İL GENEL MECLİS Sıralaması yapılırken yaşananlardan söz ediliyor ve “İL TEŞKİLATI ÜZERİNDE,O BİLMEM NERELİ,ADAY BİLMEM NERELİ DENİLMESEYDİ VE MÜDAHİL OLUNMASAYDI,İL GENEL MECLİS SONUCU 5-O ÇIKARDI,BELEDİYE BAŞKANLIĞI KESİN ALINIRDI..” diyenler var.

AK Parti içerisinde etkin bir isim “Sayın ŞAHİN ŞANILIYOR.EKSİKLİKLER HİÇBİR MANADA MASAYA YATIRILMADI.EKSİKLİKLER ÖYLECE KALDI.NE NEREDE MASAYA YATIRILMIŞ..” diye sordu bize..

Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,bir konuştu pir konuştu,tartışmaları sürüyor..

———————–OOO——————-    ————–OOO————–                       AK PARTİ İL GENEL MECLİS LİSTESİ YAPILIRKEN “MEĞER NELER YAŞANMIŞ,YENİ/YENİ, DUYUYORUZ İYİ Mİ..?” HAYRET Kİ/HAYRET YANİ..!!

TBMM Eski Başkanlarından ve AK Parti Karabük Eski Milletvekili Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,verilen iftar yemeğinde,bir konuşma yaptı ve öyle cümleler kurdu ki,Karabük’te AK Parti çevreleri dalgalandı,hareketlendi,alevli tartışmalar sürüyor/sürdürülüyor.

“SANKİ,KARABÜK-SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI TESPİT EDİLİRKEN,TEŞKİLATA SORAN OLDU DA.KAYBEDİLEN BU SEÇİMLERİN SORUMLUSU TEŞKİLAT GÖSTERİLİYOR..” gibi yakınan o kadar çok isim var ki..!!

Özellikle Karabük İL GENEL MECLİS Listesi yapılırken,çok ciddi tartışmalar yaşanmış ve Sayın TİMURÇİN SAYLAR,Belediye Başkan Adayı ile aynı Bölgeden gibi gösterilir düşüncesi ile sıralamaya konulmamış.

Kaldı ki Sayın TİMURÇİN SAYLAR’IN böyle bir talebi de yokmuş ve gıyabında değerlendirilmiş,Sayın SAYLAR öz be öz Karabüklü olmasına karşın “KONYALI/MONYALI DERLER..” korkusu ile listeye koydurulmamış.

“BİR DOKUN-BİN AH İŞİT..” derler ya,Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN bir dokundu,aman Allah her şey ortalığa saçılıyor neredeyse ve çok önemli bir tespitten söz etmezsek yanlış olur.

“EĞER Sayın TİMURÇİN SAYLAR İL GENEL MECLİS LİSTESİNDE OLSAYDI,İL GENEL MECLİSİ 5-0 OLURDU.AK PARTİ KARABÜK BELEDİYESİ’Nİ DE KESİNLİKLE ALIRDI..” tespitini yapan bir Kardeş “ALLAHAŞKINA BUNU YAZIVER..” diye sıkı/sıkı tembihledi bize.

AK Parti büyük ve ciddi bir tartışmanın içerisine yuvarlanmış görünüyor..

——————-OOO———————           —————OOO—————-                İYİ PARTİ,GEÇTİMİZ GÜNLERDE DÜZENLEDİĞİ İFTAR YEMEĞİ İLE,AYNI ZAMANDA “YAPILACAK İL KONGRESİ KULİSLERİNİN ÖNÜNÜ MÜ AÇTI..”

İYİ Parti,geçtiğimiz hafta içerisinde İFTAR YEMEĞİ düzenlemiş ve bu düzenlemeye Genel Başkan Sayın MERAL AKŞENER başta olmak üzere,çok sayıda Parti Üst düzey Yöneticisi de katılmıştı.

ÇOK ÖNEMLİ GELİŞMELERE TANIK OLDUK,O İFTAR YEMEĞİNDE..

İYİ Parti İLÇE ve İL KONGRESİ sürecine giriyor ve Salon da İL BAŞKAN ADAYI olacağını söyleyen birkaç Kardeş ile sohbet ettik,bu yönde ki çalışmalarına tanık olduk.

İYİ PARTİ İLÇE ve İL KONGRELERİ YAKINDA BAŞLAYACAKMIŞ..

Dün de,bu konuyu ayaküzeri de olsa,çok sevdiğimiz,çok önemsediğimiz bir Kardeş ile konuştuk ve “ABİ ÇOK SAYIDA İL BAŞKAN ADAYI VAR..” dedi ve bazı isimlerden söz etti.

İYİ  PARTİ KULİSLERİ hayli canlı,hayli heyecanlı günler geçiriyormuş.

Yakında İL BAŞKAN ADAYLARI daha yoğun çalışmalarına başlarlar..

Hele, mübarek Ramazan ayı,hayırlısı ile,bir geçsin..

—————————-OOO——————–    ————–OOO—————                       AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN NİYAZİ GÜNEŞ,KARABÜKSPOR’UN DÜŞTÜĞÜ/DÜŞÜRÜLDÜĞÜ DURUMA GERÇEKTEN ÇOK ÜZGÜN..

AK Parti Karabük Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ ile sohbet ederken,konu KARABÜKSPOR’A geldi ve Sayın NİYAZİ GÜNEŞ batkı gerçekten çok samimi biçimde üzgün ve “YAPILABİLECEKLER SINIRLI..” görüşünü dile getiriyor.

Yapılması gerekenleri AĞUSTOS 2018 tarihinde yaptılar,Dönemin Karabük Valisi Sayın KEMAL ÇEBER,Milletvekilleri Sayın CUMHUR ÜNAL,Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY,Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,TSO Başkanı Sayın MEHMET MESÇİER bir protokole imza attılar.

Sonuçta HİÇBİRŞEY ELDE EDİLEMEDİ,Şehir 5 Milyon toplayamadı.

HİKMET FERİDUN TANKUT’UN göreve getirilmesine,şahsımız adına şiddetle karşı çıktık,olayı Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN’E kadar götürdük,ancak HİKMET FERİDUN TANKUT Başkanlık görevine getirildi ve sonuçlar hepimizin gözü önünde.

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ gerçekten bu konuda çok/çok üzgün görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here