BİR DÖNEM,ÜLKENİN EN ÖNEMLİ ŞAHSİYETİ GİBİ GÖSTERİLEN VE ALTINA “ÖZEL OTOMOBİLLER TAHSİS EDİLEN..” SAVCISI ZEKERİYA ÖZ..

Hatırlayın,bir dönem Ülkenin en önemli şahsiyeti gibi gösterilen verdiği kararlar ile,birçok hayatı söndürdüğü iddia edilen Ünle Savcı ZEKERİYA ÖZ’Ü,daha sonra ki gelişmelerde tahliye eden bir Hukuk insanına müebbet hapis cezası verilmiş.

ZEKERİYE ÖZ Ülkemizden kaçtı,nerede,hangi Ülke de,bilinmiyor –en azından biz bilmiyoruz -,eğer yakalansa,çok ağır biçimde ceza göreceği kesin ve ZEKERİYA ÖZ kaçak olarak yurt dışında.

Bu ZEKERİYE ÖZ,Karabük ile Safranbolu ile çok yakından ilgileniyordu,bir zamanlar Karabük’e,Safranbolu’ya gelip/gittiği,buralarda konuk olduğu biliniyor,ancak,O KOCAMAN CÜSSESİ ile,bu Yörelerde ne bir GÖRÜNTÜ,ne bir FOTOĞRAF bırakmış iyi mi..?

Hatta HSYK Seçimleri için kulis yaptığı falanda söylenmişti..!!

Bu yörede kiminle görüştü,kimin/kimleri konuğu olarak ağırlandı,nerelerde kaldı,bunların hepsi bir muamma olarak kalakaldı,ardından FETÖ bağlantılı birçok operasyonlar falan oldu,ancak ZEKERİYA ÖZ bağlantılı en küçük bir duyum çıkmadı ortaya.

O koskocaman gövdesi ile hayalet gibi gelip/gitmiş demek ki..!!

Kim/kimlerin  konuğu oldu,kimlerce ağırlandı,bunlar hiç ortaya çıkmadı.

Bakın,bir dönem kendisini bırakan Savcı/Hukukçu ağır ceza almış..

Sahi..! BU YÖRELERDE,KİMİN/KİMLERİN KONUĞU OLMUŞTUR Kİ..?

——————-OOO——————           —————OOO—————-                    YAYLACIK MAHALLESİ’NDE “YOLUN YARILMASI OLAYIN..” İLE ORDU İLİNDE YAŞANAN TOPRAK KAYMASI,BİR MAHALLENİN BOŞALTILMASI..

Karabük AYDINLIKEVLER Mahallesi civarında “YOLUN YARILDIĞINA..” ilişkin haberler,görüntüler servis edildi/ediliyor ve bunun nedenleri ciddi/ciddi araştırılıyor.

Bu arada ORDU İlinde bir Mahalle toptan kaydı ve boşaltıldı,bu kaymaya gerekçe olarak “AŞIRI YAĞIŞLAR ile ORDU SU KANALİZASYON..” şebekesi YER ALTI HATTINDA  patlak/patlaklar gösterildi.

Kanalizasyon hattının yer altı şebekesi patlamış,buradan gitmesi gereken kirli sular suya karışınca toprak gevşemiş ve bu MAHALLE KAYMASI yaşanmış.

Şimdi diyeceksiniz ki NE ALAKASI VAR YANİ..!!

Karabük AYDINLIKEVLER Civarında ki yolun yarılması ile ORDU İlinde bir MAHALLENİN kaymasının ne alakası var,bize göre alakası büyük ve Karabük YER ALTI SU ŞEBEKESİ yenileniyor biliyorsunuz

İşte yenilenemeyen yerlerde ki SU KAÇAKLARI bu kaymaların sebebi olabilir.

Yağan yağmurlar ve yerealtı su kaçakları yol kaymasının sebebi olabilir..

Hatta,bir adım ötesi,SEBEP YAĞMURLAR ve SU KAÇAKLARIDIR..!!

——————–OOO——————–               —————-OOO————-                    HEPİNİZ/HEPİMİZ İYİ DİKKAT EDELİM..EKONOMİK NEDENLERLE,İLLER BANKASI BELEDİYELERİN VE İL ÖZEL İDARELERİNİN ÖDENEKLERİNİ KISTI..

Hizmet bekleyen HEPİNİZ ve HEPİMİZ iyi dikkat edelim “İLLER BANKASI,HEM BELEDİYELERİN,HEM DE İL ÖZEL İDARELERİ’NİN,AYLIK ÖDENEK VE GELİRLERİNİ,BÜYÜK ÖLÇÜ DE KISTI..”

Bu ne demektir,iyi dinleyin..

BU KENTLERE GELECEK HİZMETLERİN,BU KIRSAL KESİME GELECEK HİZMETLERİN azalması demektir,bu TÜM BELEDİYELERİN mal ve hizmet alımlarının düşürülmesi demektir..

Bu KÖYLERE GİDECEK HİZMETİN AZALMASI demektir..

Örneğin KARABÜK İL ÖZEL İDARE Bütçesi,bizim bildiğimiz 45 milyon lira civarında ve İller Bankası,aylık olarak KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ’NE 4 veya 4.5 milyon lira para gönderiyordu,bu rakam 2.5 veya 3 milyon liraya düşürülürse ne olur..?

KÖYLERE GİDECEK HİZMET AZALMAZ MI..?

Aynı durum,BELEDİYELER için de geçerli,ödeneklerin yüzde 30-40 azaldığı görülüyor/gözleniyor,bu durumda BELEDİYELER Personel maaşı ve diğer giderlerinde sıkıntı yaşamaya başlamaz mı..?

Gerek KENT YAŞAYANLARINI,gerekse KIRSAL KESİMİ sıkıntı bekliyor..

HEPİNİZ/HEPİMİZ,BU DURUMA HAZIRLIKLI OLALIM EMİ..

—————–OOO——————–      ——————OOO—————–                     KARABÜK İL ÖZEL İDARE BÜTÇESİ 45 MİLYON LİRA DOLAYINDA BAĞLANMIŞTI,İLLER BANKASI KESİNTİLERİ VE KÖYDEN KAPSAMINDA GELEN

Karabük İL ÖZEL İDARE Genel Sekreterliği Bütçesi 45 milyon lira civarında bağlanmıştı,İller Bankası aylık 4 ile 4.5 milyon lira para gönderiyordu ve Bütçe,çok cüzi başka gelirlerle birlikte,bu para ile oluşturuluyordu.

ŞİMDİ İLLER BANKASI BU GELİRLERİ AZALTTI.

Bu arada AK Parti’nin,son KIZILCAHAMAM KAMPI sırasında İl Başkanı Sayın İSMAİL ALTINÖZ ile İl Genel Meclis Başkanı Sayın HASAN YILDIRIM’IN,Cumhurbaşkanı Sayın RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DAN bir talepte bulundukları kulağımıza gelmişti.

“EFENDİM,İLLER BANKASI’NA BAZI BORÇLARIMIZ VAR.BUNLARIN,BİRKAÇ AYLIĞINA ÖTELENMESİ YOLUNDA BİR TALİMATINIZA İHTİYAÇ DUYUYORUZ.BU BORÇLARIMIZI BİRKAÇ AY ÖTELEYEBİLİR MİSİNİZ,BİRKAÇ AY BİZDEN KESİNTİ YAPILMASIN..” yolunda bir talep yapıldığını duymuştuk.

Şimdi,fiili durum,İLLER BANKASI ÖDENEKLERİNİN azaltıldığı noktasında yaşanıyor,örneğin normal süreçte 4 ile 4.5 milyon lira arasında gelmesi gereken aylık paralar 2.5 veya 3 milyon liraya kadar düşmüş..

Allahtan KÖYDES Programından 25 milyon lira geldi..

—————-OOO—————          —————OOO—————–                         KARABÜK İL ÖZEL İDARESİ,GEÇMİŞ YILLARDA NE CİDDİ BUNALIMLAR YAŞAMIŞTI,HATIRLAYAN VARDIR,PEKİ GETİRİLEN MÜDÜR NE OLDU…?

Karabük İL ÖZEL İDARESİ,makine parkı YEPYENİ hale getirildi,Karabük Köylere serilen asfaltı kendisi üretebilir hale getirildi,taş kırma başta olmak üzere,alk yapı noktasında ihtiyaç duyduğu birçok malzemeyi kendisi üretebiliyor.

İYİ Kİ BU ÖNLEMLER ALINMIŞ..

Bakın İLLER BANKASI ödeneklerine büyük miktarda tırpan geldi.

Karabük İL ÖZEL İDARESİ geçmiş yıllarda büyük kaoslar yaşadı,buraya Kastamonu İl Özel İdaresi’nden bir MÜDÜR ATAMASI yapıldı,şimdi o Müdür FETÖ olayından tutuklanmıştı ne oldu bilmiyoruz.

Eğer o kaotik ortamlar da yaşanmamış olsaydı,Karabük İl Özel İDARESİ çok daha güçlü,çok daha ayakları üzerinde sağlam basabilen bir yapıya kavuşmuş olacaktı,o kaotik ortam yaşandı/yaşatıldı Karabük insanına.

Yine de İL ÖZEL İDARESİ alınan önlemlerle çok iyi durumda sayılır.

GEÇTİĞİMİZ CUMARTESİ GÜNÜ,YEŞİL MAHALLE CAMİSİNDE,RAHMETLİ MEHMET GÜNEŞ’İN CENAZESİ VARDI VE SAYIN DURSUN ALTIPARMAK

Geçtiğimiz cumartesi günü Yeşil Mahalle Camisinde,aynı zamanda AK Parti Karabük Milletvekili de olan Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İN amcası Rahmetli MEHMET GÜNEŞ dostumuzun cenazesi vardı.

Aynı gün Eflani’de bir cenazemiz vardı ve geçerken,en azından bir Başsağlığı dilemek üzere YEŞİL MAHALLE Camisine uğradık,orada tanıdık,eş ,dost insanlarla karşılaştık.

Eflani’de ki cenazeye yetişmek üzere çıkıyorduk ki,Cami kapısında Karabük Eski Belediye Başkanlarından Sayın DURSUN ALTIPARMAK ile karşılaştık,kucaklaştık,aya üzeri biraz sohbet ettik.

31 MART SEÇİMLERİ NOKTASINDA HAYLİ ÜZGÜN GÖRDÜK.

ÜZÜLMESİ elbet ki çok/çok doğal ve “BEN CHP SEÇMENİNDEN BÖYLE BİR HAREKET BEKLEMİYORDUM.ÖRNEĞİN BİZ İYİ PARTİ OLARAK ELİF HANIMA SONUNA KADAR DESTEK VERDİK.SAFRANBOLU ÖYLE KAZANILDI.KARABÜK’TE CHP SEÇMENİ BANA DESTEK VERMEDİ..” dedi.

GERÇEKTEN DE ÖYLE OLDU..

CHP SEÇMENİ KARABÜK’TE,kurulan Seçim İşbirliğine,ittifaka oy vermedi ve Sayın DURSUN ALTIPARMAK’A göre “EĞER CHP SEÇMENİ İTTİFA OY VERSE,BİZ BU SEÇİMİ ALIRDIK..” iddiasında.

“BEN,KARABÜK’TE CHP SEÇMENİNDEN BEKLEMEDİĞİM BİR TAVIRLA KARŞILAŞTIM..” diyor ve çok kırgın olduğunu belli ediyor Sayın ALTIPARMAK ve Cami avlusunda ayak üzeri de olsa bir süre sohbet ettik.

KIRGINLIĞINDA HAKLI DEĞİL Mİ SİZCE..

————————–OOO——————–        ————OOO————                            KARABÜK 81 İL ARASINDA “AZOT OKSİT GAZI İTİBARI İLE 11,KÜKÜRT DİOKSİT GAZI İTİBARI İLE 10.SIRADA YER ALIYOR..” VE EGZOS GAZLARI..

ÇEVRE Mühendisleri Odası 2018 yılı HAVA KİRLİLİĞİ verilerini açıkladı ve bu açıklamalarda Karabük’ün AZOT OKSİT gazı itibarı ile 81 arasında 11.sırada olduğuna,KÜKÜRT DİOKSİT gazı itibarı ile 10.sırada olduğuna ,dikkat çekildi.

BU GAZLARIN SANAYİ İLE FAZLA BİR BAĞI OLMADIĞI ANLATILIYOR..

Otomobil egzoslarının,yakıt kalitelerinin bu gazlar noktasında çok daha etken olduğuna işaret eden,ilgili kaynaklar “BU GAZLAR ÜST SOLUNUM YOLU HASTALIKLARININ TEMEL SEBEBİ OLUR..” anlamında bilgiler veriyorlar.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Karabük ÇEVRE Derneği Başkanı Sayın BÜNYAMİN COŞKUN,olayın üzerinde detaylı bilgiler verirken “KARABÜK’TE DOĞAN HER ÇOCUĞUMUZ RİSK ALTINDA..” şeklinde bilgiler verdi.

Bu arada YAŞANDIĞI İLERİ SÜRÜLEN hava kirliliğinin “SANAYİ İLE İLGİLİ YÖNÜ..” hakkında bilgiler veren konuya yakın kaynaklar “KARABÜK’TE SANAYİ GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALDIĞI İÇİN HAVA KİRLİLİĞİNE OLAN ETKİSİ MİNİMİZE OLDU SAYILIR..” diyorlar.

Bu arada Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ’NİN,2018 yılının son aylarında KİRLETİCİ GÖRDÜĞÜ Sanayi tesislerine karşı aldığı tavır ve bu tavrın sonunda yapılan ÇEVRE YATIRIMLARI ile sanayi tesislerinin kirletici olmaktan tamamen çıkmış olması ihtimalinden de söz ediliyor.

Özellikle KARDEMİR’İN çok büyük yatırımlar yaptığına dikkat çeken ilgili kaynaklar “KARDEMİR’İN,KARABÜK HAVA KİRLİLİĞİNE OLAN OLUMSUZ KATKISI SIFIRLANMAK ÜZERE SAYILABİLİR..” gibi iddialı görüşler bile dile getiriyorlar..

KARABÜK’TE EGZOS GAZLARI ÇOK CİDDİ KİRLİLİK YAPIYORMUŞ..

——————-OOO—————-           —————OOO————                                KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA HASTANESİ’NE YAPILACAK 200-250 YATAK İLAVESİ YERİNE,YENİ BİR DEVLET HASTANESİ OLMAZ MI..?

Biliyorsunuz,KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi’ne 200-250 yatak ilavesi için BİNA YAPILACAK,bu nedenle KARABÜKSPOR’UN kullandığı YAŞAR KAPTAN ÇEBİ Tesisleri kaldırılacak.

BUNA BENZER BİRÇOK DEĞİŞİKLİKLER YAPILACAK.

Dün bir sohbet sırasında,bir Kardeşimiz “KEŞKE ORAYA EK BİNA YAPILACAĞINA,HAZIR MASRAF PARASI AYRILDIĞI SÖYLENEN BÖYLE BİR YATIRIM YAPILACAĞINA.KARABÜK’ÜN BİR BAŞKA YERİNE,YENİ BİR DEVLET HASTANESİ YAPILSA..” anlamında sözler etti.

BÖYLE BİR GELİŞME OLABİLİR Mİ..?

Olmasına olabilir elbet,ancak,KARABÜK’TE O SİYASİ GÜÇ yok ki..!!

EK BİNA YAPILDIĞINDA veya binaya başlandığında KARABÜKSPOR’DE Safranbolu’ya gidecek,orada kiracılık yapacak ve GENÇLİK/SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN kiracısı olacak KARABÜKSPOR.

Hiç değilse KARABÜK’TE KALABİLİRDİ,KARABÜKSPOR..!!

———————OOO—————-           —————–OOO——————                KARABÜK İNSANI HİKMET FERİDUN TANKUT’U NASIL BİLİR OLDU,KARABÜKSPOR’U DÜŞÜRDÜĞÜ BU DURUMDAN SONRA NASIL TANINIYOR..

KARABÜKSPOR haftalar öncesinden,KÜME DÜŞTÜ ve bu yalnızca oynadığı statü ile bağlantılı bir olay,esas olarak HAYATİYETİ NE OLACAK ,VARLIĞINI DEVAM ETTİREBİLECEK Mİ bu kulüp..

BORÇLARI 250 MİLYON LİRAYI GEÇTİ GALİBA..

KARABÜKSPOR’U yöneten insanlar,bir aralar neler konuşuyorlardı hatırlayanlar vardır “O BORCU,ŞU ÖDER,BU BORCU BU ÖDER,DOLAYISIYLA KARABÜKSPOR’UN ÖDENMEYECEK BİR BORCU KALMAZ..” falan gibi konuşuyorlardı..

Zaman/zaman abuk/subuk açıklamalar geliyordu Yönetimden.

Her ne hal ise artık.

KARABÜK YAŞAYANLARI,KARABÜKSPOR’U BU HALE DÜŞÜREN HİKMET FERİDUN TANKUT’U şimdi nasıl birisi olarak tanımlıyor,biliyor ve bu çok önemli bir konu gerçekten.

Birilerinin dolmuşu ile bize saçma/sapan eleştiriler getiren HİKMET FERİDUN TANKUT,Karabük insanı,Karabük yaşayanları tarafından nasıl bir insan olarak bilinir oldu acaba..?

İster iyi insan olarak,isterse tam tersi olarak bilinsin,önemi kalmadı..

KARABÜKSPOR’U BİTİRDİ/BATIRDI ve bunları yaparken de elbet YALNIZ DEĞİLDİ,orta yerde ki gerçek KARABÜKSPOR’UN ARTIK TARİH OLMAYA doğru son sürat yol aldığı,öyle değil mi..

OLAYIN HUKUK BOYUTU DAHA GÜNDEME GELMEDİ ELBET.

“KARABÜK,KARDEMİR KAYNAKLI HAVA/ÇEVRE KİRLİLİĞİ NOKTASINDAN,KISA SÜRE İÇERİSİNDE TAMAMEN ÇIKACAK..” YOLUNDA SÖZLER..

KARDEMİR Genel Müdürü Dr.Sayın HÜSEYİN SOYKAN çok önemli bilgiler veriyor ve bu bilgilerin temelinde ise ÇEVRE KİRLİLĞİ,HAVA KİRLİLİĞİ konuları yer alıyor.

Genel Müdür Sayın HÜSEYİN SOYKAN,KARDEMİR’İN kısa süre içerisinde “KARABÜK’ÜN KİRLETİCİSİ BİR UNSUR OLMAKTAN TAMAMEN ÇIKIP BU ANLAMDA ANILIR OLMAKTAN TAMAMEN SIYRILACAĞINA..” ısrarla,inatla vurgu yapıyor.

Bu anlamda KARDEMİR bünyesinde yeni bir MÜDÜRLÜK açıldığına işaret ediyor Sayın SOYKAN,çok ciddi yatırımlar yapıldığına işaret ediyor ve “BUNLARIN YANI SIRA,ÇEVRE İLE İLGİLİ BİRÇOK ULUSAL VE ULUSLAR ARASI PROJEYE ORTAK OLDUKLARINI..” vurguluyor.

KARDEMİR Genel Müdürü Dr.Sayın HÜSEYİN SOYKAN,yapılan Çevresel Yatırımların tamamlandığını vurguluyor,kalan küçük aksak/gedik yerleri de tamamlamak üzere olduklarından söz ediyor.

“KARDEMİR,ÇEVRESEL ETKİ BAĞLAMINDA,KARABÜK GÜNDEMİNDEN TAMAMEN ÇIKACAKTIR..” sözlerini inanarak,yaptıkları yatırımlardan ve bu manada da gerek Ulusal anlamda,gerekse Uluslar arası PROJE ORTAKLIKLARI bağlamından yola çıkarak ileri sürüyor.

Bunlar KARABÜK AÇISINDAN,MÜJDELİ AÇIKLAMALAR elbet..

KARDEMİR bu işi gerçekten çok ciddi tutuyor ve yatırımlar bitmek üzere.

KARDEMİR,KARABÜK’ÜN KİRLETİCİ UNSURU OLMAKTAN ÇIKTI/ÇIKIYOR..

————————OOO——————–       —————–OOO—————–           KARABÜK’TE YAŞANAN “ÇEVRE-HAVA KİRLİLİĞİ NOKTASINDA BİLGİ VEREN ÇOK ÖNEMLİ BİR İSİM..” EGZOS KİRLİLİĞİNE İŞARET EDİYOR…!!

Karabük’te yaşanan ÇEVRE ve HAVA KİRLİLİĞİ noktasında bilgiler veren,bu konularda uzman bir isim “HERKES GÖZÜNÜ, AZ SAYIDA Kİ, SANAYİ TESİSİNE DİKMİŞ.ESAS KİRLETİCİLERİ GÖZDEN KAÇIRIYOR..” anlamında bilgiler verdi.

“EVET SANAYİ TESİSLERİNİN KİRLETİCİ BİR VASFI VARDIR..” diyen bu uzman kişi,KARDEMİR başta olmak üzere MARZİNÇ dahil,diğer Sanayi Tesislerinin “ÇOK CİDDİ ÖNLEMLER ALDIKLARINA..” işaret etti.

“KARABÜK’TE AZOT OKSİK ve KÜKÜRT OKSİT YÜKSEK ÇIKIYOR..” dedi.

Bu iki kirletici unsurun SANAYİ TESİSLERİNDEN çok EGZOS gazlarından ve konutlarda kullanılan KALİTESİ DÜŞÜK yakıtlardan kaynaklandığına işaret etti..

“ŞEHİR İÇİNDE,GÜNLÜK 50 BİN ARAÇ SEYİR HALİNDE..” dedi ve “COĞRAFYASI İTİBARI İLE ÇANAK GİBİ OLAN KARABÜK’TE 50 BİN ARACINDAN ÇIKAN EGZOS DUMANI ÇOK CİDDİ BİR TEHLİKEDİR..” anlamında bilgiler verdi.

Özellikle 10 numara yağ yakan araçlardan söz etti,EGZOS MUAYENESİ doğru/dürüst yapılmayan araçlardan söz etti ve “BİR ELİN 5 PARMAĞI KADAR BİLE YEKÜN TUTMAYAN SANAYİ TESİSLERİNİ SUÇLAYARAK,EGZOS GAZLARINI GÖZDEN KAÇIRMAK YANLIŞTIR..” ifadelerini kullandı.

Sahi,EGZOS GAZLARI Karabük havasını bozuyor mu..?

——————-OOO—————–    ——————OOO—————–                         İYİ PARTİ,İFTAR YEMEĞİ VERDİ VE GENEL BAŞKAN SAYIN MERAL AKŞENER ; “31 MART GÜNÜ KULAK ÇEKTİNİZ,BU KEZ O KULAĞI KOPARTIN..”

Geçtiğimiz hafta sonu İYİ Parti Karabük İl Başkanı Sayın MEHMET AKSOY aradı ve Safranbolu Bağlar Saray Otelinde İFTAR YEMEĞİ vereceklerini ,Genel Başkan Sayın MERAL AKŞENER’İN DE katılacağını söyledi.

Öncelikle SALON TAMAMEN DOLUYDU.

Daha sonra,dikkatimizi Salonun çok ciddi bir BAYAN KONUK tarafından doldurulduğu dikkatimizi çekti,O Salon galiba 600 kişilikmiş ve orada en az 200-250 bayan katılımcı vardı..

CHP Karabük Milletvekili Sayın HÜSEYİN AVNİ AKSOY,İl Başkanı Sayın ABDULLAH ÇAKIR,Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE,Karabük Merkez İlçe Başkanı Sayın MUSTAFA ERTEN,Safranbolu İlçe Başkanı Sayın BAHTİYAR ACAR yemeğe katılanlar arasında yerlerini aldılar.

Sayın MERAL AKŞENER konuşma yapmak üzere kürsüye geldi.

MİKROFON izin verir mi,böyle bir Salonu o ses teçhizatı gerçekten yakışmamış,Sayın MERAL AKŞENER olgun davrandı “BENİ HİÇBİR YERDE KONUŞTURMAK İSTEMİYORLAR..” gibi espri yaptı.

Daha sonra da “31 MART TARİHİNDE SEÇMEN İKTİDARIN KULAĞINI ÇEKTİ,23 HAZİRAN TARİHİNDE BU DEFA SEÇMEN O KULAĞI KOPARTACAK..” anlamında bir konuşma yaptı..

İYİ PARTİ İFTAR YEMEĞİ KALABALIK ve HEYECANLI bir topluluğa verildi.

——————OOO——————–        ——————OOO—————                    İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI SAYIN MERAL AKŞENER “BAKIN SEÇİM İŞBİRLİĞİMİZ ELİF KIZIMIN BAŞKAN OLMASI İLE  SONUÇLANDI..” DERKEN..

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın MERAL AKŞENER,çok samimi bir tablo sergiledi,yanına gelen,fotoğraf çektiren,hediye veren herkes ile çok yakından,çok cana yakın bir biçimde ilgilendi.

Özellikle Safranbolu Belediye Başkanı Sayın ELİF KÖSE için,sürekli “ ELİF KIZIM..” sözlerini kullandı “ELİF KIZIMDA,KENDİ GENÇLİĞİMİZ,KENDİ HİZMET AZMİMİ GÖRÜYORUM..” ifadelerini kullandı.

“ CHP İLE YAPTIĞIMIZ SEÇİM İŞBİRLİĞİNİN,SAFRANBOLU’DA Kİ EN GÜZEL SONUCU..” manasına alınabilecek,çok/çok önemli ifadeler kullandı ve o ara “BİZİM AKLIMIZA..” birden “CHP’LİLER KARABÜK’TE SEÇİM İŞBİRLİĞİNE OY VERMEDİNİZ ELİNİZE NE GEÇTİ..” deyiverirse gibi bir kuşku düştü iyi mi..?

Ancak,baktık ki,İYİ Parti-CHP Seçim İşbirliği  Karabük Adayı Sayın DURSUN ALTIPARMAK Salon da,fakat,Sayın MERAL AKŞENER’İN masasında değildi,masasına davet edilmemişti,doğrusu biz çok ama çok yadırgadık bu durumu.

Olumsuz sayılabilecek iki olay vardı İYİ Parti İFTAR YEMEĞİNDE,birisi O MENHUS MİKROFON,diğeri Sayın DURSUN ALTIPARMAK’IN İl Eski Başkanı,Milletvekili Adayı,Belediye Başkan Adayı olarak O MASADA OLMAMASI oldu.

Sayın MERAL AKŞENER hoş izlenimler bırakarak Ankara’ya döndü..

———————OOO——————-         ————OOO————–                         15 TEMMUZ HAİN DARBE GİRİŞİMİNİN,EN ETKİN İSMİ GÖSTERİLEN “ADİL ÖKSÜZ’ÜN KARDEŞİ..”,O DÖNEMİN ZEKERİYA ÖZ GİBİ ETKİN İSMİ..

Karabük, 15 Temmuz hain FETÖ Darbe girişiminin,en etkin isimleri arasında gösterilen ADİL ÖKSÜZ’ÜN Kardeşine kucak açmış,iş vermiş ve KARABÜK ÜNİVERSİTESİ’NDE istihdam etmiş bir Kent,

O dönemin en etkin isimlerinden Ünlü Savcı ZEKERİYA ÖZ’ÜN gelip/gittiği,hatta ve hatta,o dönemde yapılan HSYK Seçimleri noktasında kulis çalışmaları yaptığı iddia edilen bir Kent..

Bu insanlar Karabük’te ne yaptılar,neler yaptılar acaba..?

Örneğin ZEKERİYA ÖZ kimlerle ahbaplık etti veya ahbabı,kendisini ağırlayan kimler vardı,kaç kez geldi,ADİL ÖKSÜZ’ÜN kardeşi ile görüştü mü veya birlikte veya tek/tek kimlerle görüştüler,vesaire/vesaire..

Yoksa bunlar hayal miydi,Karabük halüsinasyonlar mı gördü acaba..?

KARABÜK SİYASET –SENDİKAL VE CEMİYET HAYATI “YENİCE KÖKENLİ ÜYELERİNE ÇOK İYİ DİKKAT ETSİNLER..” VE YENİCELİLERİN AYAK SESLERİ

Karabük,kendi geleceği açısında,kendi SİYASET yaşamı açısından,kendi SENDİKAL yaşamı açısından,kendi CEMİYET yaşamı açısından YENİCE KÖKENLİ Üyelerine çok ama çok dikkat etsin.

YENİCELİLERİN AYAK SESLERİ DUYULUYOR..

Çok dinamik bir toplumsal yaşamı olan YENİCELİLER,yıllardır,kendi sınırlarını aşamamışlardı,YENİCE dışına fazla nüfuz edememişlerdi,şimdi çok önemli bir hareketlenme,çok önemli bir arayış baş gösterdi.

31 MART YEREL SEÇİMLERİ YENİCELİLER İÇİN BİTMEMİŞ GİBİ.

Aynı heyecan,aynı iştiyak ile SOSYAL HAYATLARINA devam ediyorlar,ancak,bir farkla devam ediyorlar “SİYASAL BÖLÜNMÜŞLÜKLERİ GİTMİŞ VE YERİNE YENİCE ÇOCUĞUNA HAYATIN HER ALANINDA,HİÇBİR SİYASİ DÜŞÜNCE GÖZETMEDEN,SAHİP ÇIKMAK GELMİŞ..”

Bu ramazan ayı içinde üç ayrı İFTAR YEMEĞİ vererek bir araya geldiler ve bu üç ayrı yemekte,verilen tek bir mesaj oldu “KARABÜK’TE SOSYAL HAYATIN İÇİNDE AKTİF OLALIM.ÖNE ÇIKAN BİR KARDEŞİMİZİN ARKASINDA,HİÇBİR AYIRIMA GİTMEDEN SAF TUTALIM,DESTEK OLALIM..”

YENİCE KÖKENLİLERİN ÇALIŞMALARINA İYİ DİKKAT EDİN..

Artık,KARABÜK SİYASETİNDE,SENDİKAL YAŞAMINDA,CEMİYET YAŞAMINDA çok aktif bir YENİCELİ insan olacak,zaten İlçe Sosyal Hayatı kıpır /kıpır,heyecanlı,hareketli,şimdi YENİCE İlçesinde yaşanan bu olgular KARABÜK SOSYAL YAŞAMINA DA aktarılabilir..

YENİCELİLER MÜTHİŞ BİR BERABERLİK VE DAYANIŞMA SERGİLİYORLAR.

—————–OOO—————      —————–OOO—————                               AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN NİYAZİ GÜNEŞ,GAZETE BÜROMUZA BİR NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU VE “ KÖYLERİN SORUNU..”

AK Parti Karabük Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ ile 25-30 yıldır,samimi,iyi niyetli bir dostluğumuz vardır,yoğun iş temposu içerisinde zaman /zaman uzun süreli görüşemesek bile bu dostluk devam eder gider.

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ geçtiğimiz gün Büromuza bir nezaket ziyaretinde bulundu ve birçok konu üzerinde sohbet ettik,olayın tam bu noktasında Sayın NİYAZİ GÜNEŞ’İN dile getirdiği bir konu gerçekten çok dikkatimizi çekti.

Sayın GÜNEŞ “ŞU AN KARABÜK’ÜN TOPLAM 56 KÖYÜNDE CEP TELEFONU ÇEKMİYOR..” dedi,gerçekten hiç ummadığımız,hiç üzerinde durup herhangi bir değerlendirme yapmadığımız,duyduğumuzda da hayrete düştüğümüz bir konu oldu.

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,halen cep telefonu çekmeyen 56 köyün İlçe/İlçe isimlerini saydı ve “BU KÖYLERİN KAPSAMA ALANI İÇİNE GİRMESİ İÇİN ULAŞTIRMA BAKANLIĞI İLE TEMASA GEÇTİM.HAYLİ BÜYÜK BİR YATIRIM YAPILACAK..” bilgilerini verdi.

“BU ÇAĞDA,KÖYLERİMİZİN KAPSAMA ALANINDA KALMASI ÇOK YANLIŞ..” dedi ve “BURALARDA,HERHANGİ BİR FELAKET OLSA HABERLEŞME NOKTASINDA SIKINTILAR YAŞANABİLİR.İNŞAALLAH BU YATIRIMLARI YAPTIRACAĞIZ..” bilgilerini verdi.

Doğrusu,böyle bir konu hiç aklımıza bile gelmemişti iyi mi..?

——————–OOO——————-         —————-OOO————-                     AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ SAYIN NİYAZİ GÜNEŞ “31 MART SEÇİMLERİ BİTTİ,EĞER SEÇİLEN BAŞKANLAR DESTEK İSTERSE BİZ HAZIRIZ..”

Yıllara dayanan,çok köklü bir dostluğumuz olan AK Parti Karabük Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,naif bir insandır,zarif bir insandır,bunda elbet kişisel yapısı çok etkendir,dini eğitim görmesi de büyük etkendir.

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ 31 Mart YEREL SEÇİMLERİNE getiriyor sözü ve “SEÇİMLER BİTTİ.BELEDİYE BAŞKANLIĞI NOKTASINDA,AK PARTİ OLARAK BEKLEDİĞİMİZ SONUCU,NE YAZIK ALAMADIK..” diyor..

Daha sonra da,o çelebi,o naif,o zarif tutumu ile “ARTIK HİZMET ZAMANI,EĞER SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ,BİZDEN BİR DESTEK veya BİR KATKI İSTERLERSE,SEVE/SEVE YARDIMA KOŞARIZ..” açıklamasını yapıyor.

Daha sonra da,özenle,ısrarla ve altını çizerek “ YARDIMCI OLMAK,DESTEK SUNMAK AÇISINDA,O PARTİ MENSUBU,BU PARTİ MENSUBU AYIRIMI KESİNLİKLE YAPMAYIZ.BUNUN BİLİNMESİNİ ISRARLA İSTERİM..” ifadelerini kullanıyor..

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,Seçimlerin bittiğine,artık hizmet zamanı olduğuna işaret ediyor ve yapılacak hizmetlere katkı vermek için hazır olduklarını özenle,ısrarla belirtiyor.

“SEÇİMLER,SEÇİM ZAMANINDA KALDI,ŞİMDİ HİZMET ZAMADI..” diyor.

——————-OOO—————-      —————-OOO—————                            AK PARTİ MİLLETVEKİLİ SAYIN NİYAZİ GÜNEŞ “KARABÜKSPOR’UN DURUMU,İÇİMİ GERÇEKTEN ÇOK ACITIYOR,YAPILABİLECEKLER SINIRLHI..”

AK Parti Karabük Milletvekili Sayın NİYAZİ GÜNEŞ,sohbetimizin sonlarına doğru “KARABÜKSPOR’UN DURUMU,GERÇEKTEN İÇİMİ ÇOK ACITIYOR..” dedi.

Daha sonra da “YAPILABİLECEKLER ÇOK SINIRLI..” ifadelerini kullandı.

Aslında,yapılabilecek bir şey gözükmüyor,yine de “YAPILABİLECEKLER ÇOK SINIRLI..” diyerek,umudunu kaybetmemiş,kaybetmek istemeyen bir tablo veriyor Sayın NİYAZİ GÜNEŞ.

Hatırlarsınız,Karabük Valisi (O Dönemin..)Sayın KEMAL ÇEBER,Karabük Belediye Başkanı Sayın RAFET VERGİLİ,ÜÇ KARABÜK MİLLETVEKİLİ,TSO BAŞKANI olmak üzere KARABÜKÜN YÖNETİCİLERİ bir protokol hazırlamışlardı.

Bu protokol gereğince KARDEMİR’DEN MADDİ DESTEK talebinde bulunulmuştu,ayrıca,KARABÜK KENTİ DE 5 MİLYON LİRA PARA TOPLAYIP bu kampanyaya destek olacaktı.

KARABÜK KENTİ O 5 MİLYONU TOPLAYAMADI..

KARDEMİR YENİ MADDİ DESTEK VERMEDİ..

Sayın NİYAZİ GÜNEŞ bu gelişmelerin içerisinde bir isim ve o nedenle “YAPILABİLECEKLER SINIRLI..” görüşünü dile getiriyor ve bize göre artık bu takım kurtarılamaz,borç stoku 250 milyon lirayı bulmuştur sanırız.

Bunlar üzerinde görüş alış/verişinde bulunduk.

———————-OOO——————–            ————-OOO————–                ŞEHİRİÇİ TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜM OLACAK “İKİ DEV PROJEDEN,HANGİSİ GERÇEKLEŞECEK VEYA HER İKİSİ DE YAPILMAYACAK MI ACABA..?”

Karabük’ün en temel sorunların olan ŞEHİRİÇİ TRAFİK sıkıntısı için YEREL SEÇİM sürecinde İKİ DEV PROJE seçmene anlatıldı,bunlardan Sayın RAFET VERGİLİ’NİN “CUMAPAZARI-BULAK KAVŞAĞI ARASINDA Kİ KESİNTİSİZ YOL PROJESİ..” ile Sayın BURHANETTİN UYSAL’IN “DEVLET PROJESİ..” anlatıldı.

DEVLETİN,KARDEMİR önünde yapacağı ÜST GEÇİTLİ proje ŞEHİRİÇİ TRAFİĞİ çok ciddi biçimde rahatlatacaktı ve her iki projenin de çok/çok büyük BEDELLERİ olduğu biliniyor.

BUNLARDAN HANGİSİ YAPILIR VE KARABÜK TRAFİĞİ BİR NEBZE RAHATLAR..

Veya bunların HER İKİSİ DE UZUN SÜRE YAPILMAZ ve sıkıntı sürer mi..?

BU SIKINTILARI GÜNLÜK OLARAK YAŞAYAN KARABÜKLÜ NE DER ACABA..?

ÜÇ AYRI “YENİCE KÖKENLİ KARDEŞ..” VE TEK ORTAK NOKTA “YEREL SEÇİMLER İÇİN KIYASIYA MÜCADE EDERİZ,ANCAK GENEL SEÇİM BAŞKA..”

Diyoruz ya,YENİCE İNSANINA DİKKAT EDİN,Yenice insanı Karabük’te kendisini çok hissettirecek gibi hareket ediyor diye,dün ayrı Partilerden ÜÇ YENİCE Kökenli Kardeş ile sohbet ettik.

“YEREL SEÇİMLERDE,KIYASIYA REKABET EDERİZ.PARTİMİZİN ADAYI KAZANSIN DİYE ÇALIŞIRIZ..” anlamında bilgiler verdiler,bu üç Kardeşimizde YEREL SEÇİMLERDE Partimiz için çalışırız görüşünü ısrarla dile getirdiler.

Daha sonra da “DİYELİM Kİ,A PARTİSİ MİLLETVEKİLİ SEÇİMİNDE YENİCE KÖKENLİ BİR İSMİ SIRALAMAYA KOYDU.İŞTE O ZAMAN İŞ DEYİŞİR.NE PARTİ DÜŞÜNÜRÜZ,NE SİYASET.O İSMİN KAZANMASI İÇİN PARTİ/MARTİ GÖZETMEDEN 7/24 ÇALIŞIRIZ..” dediler.

Bununla da yetinmediler “ÖRNEĞİN KARABÜK’TE,A PARTİSİ,B PARTİSİ HANGİ PARTİ YENİCE’Lİ BİR İSMİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YAPARSA İŞTE O ZAMANDA O İSMİN ARKASINDA MIZRAK GİBİ DURURUZ..” görüşlerini dile getirdiler..

Kendilerinin KARABÜK SOSYAL YAŞAMINDA çok ezildiğini söylediler “KARABÜK’TE BAŞKALARI GİBİ,EL ÜSTÜNDE TUTULAN BİR İLÇE SAKİNİ OLAMADIK FALAN..” dediler.

Şimdi bütün güçleri ile İSTER ERKEN,İSTER ZAMANINDA yapılacak bir GENEL SEÇİME odaklanmışlar “BİZDEN BİR MİLLETVEKİLİ ADAYI GÖSTEREN PARTİ KAZANÇLI ÇIKAR..” falan diyorlar..

Düşünün,YENİCELİLER ÜÇ İFTAR PROGRAMI YAPTILAR ,kısa zamanda..

Hepsinde de katılım çok kalabalıktı..

———————–OOO——————–              ————-OOO————–             GEÇTİĞİMİZ HAFTA VERİLEN İYİ PARTİ İFTAR YEMEĞİNDE Kİ BAYAN BOLLUĞU,AK PARTİ İFTAR YEMEĞİNDE GÖZÜKMEMİŞ,NEDEN ACABA…?

Geçtiğimiz hafta sonlarında İYİ Parti Teşkilatları Safranbolu’da bir İFTAR YEMEĞİ düzenledi ve Salon tıklım/tıklım doluydu,ayrıca salonun yarıya yakını BAYAK KATILIMCILARDI.

İYİ PARTİ YEMEĞİNDE,ÇOK SAYIDA BAYAN KATILIMCI VARDI..

AK Parti de geçtiğimiz gün bir İFTAR YEMEĞİ vermiş,AK Partiden herhangi bir davet almadığımız için bu yemeğe katılmadık,ancak katılanlara sorduk,ciddi biçimde araştırdık,BAYAK KATILIMCININ hayli az olduğuna işaret ettiler.

BAYAN KATILIMCI SAYISI OLDUKÇA AZMIŞ.

Oysa ki AK Parti’nin çok güçlü bir KADINLAR KOLU ve buranında oldukça çok sayıda Üyesi olduğunu biliriz,demek ki daha önceden programları olduğu için veya bizim gibi davet almadıkları için katılmadılar/katılamadılar..

Şurası dikkati çeken bir gerçek,bunu yazmamız gerek.

İYİ Parti tabanında gerçekten çok sayıda bayan var,bunun nedeni,Genel Başkanın bayan olması olabilir mi bilmiyoruz ve Genel Başkan Sayın MERAL AKŞENER kendisine yakın ilgi gösteren o bayanlarla o kadar yakından,o kadar sıcak tavırlarla ilgilendi ki.

İKİ SİYASİ PARTİ ARASINDA Kİ,BAYAN FARKI,FARK EDİLDİ..

İYİ Parti bu anlamda hayli farklı bir portre verdi.

—————————OOO————————      ————OOO————           TBMM ESKİ BAŞKANLARINDAN SAYIN MEHMET ALİ ŞAHİN “KARABÜK YEREL SEÇİMLERİNDE BAŞARILI OLDUĞUMUZUN  ZANNETMİYORUM..”

AK Parti tarafından düzenlenen iftara katılan TBMM Eski Başkanlarından ve Karabük Eski Milletvekillerinden Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,bu yemekte bir konuşma yaparak enteresan mesajlar vermiş.

Sayın MEHMET ALİ ŞAHİN,AK Parti’nin KARABÜK ÖZELİNDE başarısız bir YEREL SEÇİM geçirdiğine değinmiş ve “BU YEREL SEÇİMLERDE BAŞARILI OLDUĞUMUZU ZANNETMİYORUM..” anlamında ifadeler kullanmış.

Gerçi 31 MART YEREL SEÇİMİNİ ikiye ayırmak gerek.

Örneğin BELEDİYE BAŞKANLIK SEÇİMLERİ,AK Parti açısından tam bir fiyasko ile sonuçlandı ve 610 seçmenli EFLANİ ile 2020 seçmenli OVACIK seçimleri kazanıldı,yani,AK Parti Adaylarının O İlçelerde aldığı oylar bu kadardı.

BELEDİYE BAŞKANLIKLARINDA BAŞARILI OLAMADI AK PARTİ.

Ancak,İL GENEL MECLİS SEÇİMLERİNDE,AK Parti Karabük’te de ÜLKE ORTALAMASINI tutturdu galiba,İL GENEL MECLİS Seçimleri AK Parti açısından FİYASKO OLMADI sanki.

Peki SONUÇ NE OLACAK..?

Geniş bir çevrenin beklentisi “BU TEŞKİLATLARLA İŞ YÜRÜMÜYOR..” gibi.

Bir değişim ve KONGRE SÜRECİ başlatılır mı..?

——————–OOO——————-            ——————OOO———————-    KARABÜK’ÜN ÜÇ ANA SORUNU “ŞEHİRİÇİ TRAFİK DÜZENLEMESİ-İSMETPAŞA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ-ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ..” ÇÖZÜM

Karabük’ün en önemli ÜÇ SORUNU nedir..?

Bize göre ;ŞEHİRİÇİ TRAFİK DÜZENLEMESİ..

İSMETPAŞA İHTİSAS ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ..

ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİNE İLİŞKİN YATIRIM.

Bunun haricinde önemsenmesi gereken başka sorunları da var Karabük’ün,ancak,bu üç ana sorunun mutlaka çözülmesi gerek,yoksa Karabük geleceğine güvenle bakmakta zorlanır..

Peki sizce BU ÜN ANA SORUN ÇÖZÜLEBİLİR Mİ..?

Kısa süre içinde çözümlenebilir mi..?

Örneğin ARAÇ ÇAYI DÜZENLEMESİ  için proje ihalesi yapıldı ve düzenlemenin projeleri temmuz veya ağustos ayı içerisinde ilgili Genel Müdürlüğe verilecek.

Ancak,YATIRIM PROGRAMINA ALINMASI,YATIRIM AŞAMASI NE OLACAK..?

İşte üç ana sorunda da,YATIRIMA BAŞLAMA olayında çatallaşma var.

O nokta tam anlamı ile bir muamma.

ÜLKEMİZDE SANAYİ GEÇEN YILLARA ORANLA CİDDİ BİR GERİLEME YAŞIYOR,BUNUN –EĞER YARARI DERSENİZ-YARARI “CARİ AÇIK DÜŞÜŞÜ..”

Ülkemizde sanayi,geçen yıllara oranla ciddi bir gerileme yaşıyor,SANAYİ ÜRETİMİNDE çok ciddi bir azalma,gerileme yaşandığı kesin,bunun bazı –eğer yararı derseniz-yararı da oluyor elbet.

Örneğin CARİ AÇIK DÜŞÜYOR.

Nasıl düşmesin ki,SANAYİ ÜRETİMİ azalınca,dış Ülkelerden getirilen HAMMADDE ve BENZERİ birçok ürün getirilmiyor,böyle oylunca da CARİ AÇIK ciddi bir gerileme yaşıyor.

Hepimizin gözü önünden örnekleyelim.

İZABECİLER,ARK OCAĞI SAHİPLERİ,üretimlerini düşürdüler,öyle olanca da,dış Ülkelerden getirtilen,alınan HURDA MİKTARI AZALDI ve döviz ile alınan bu hammaddeler azalınca,CARİ AÇIĞIN azalması gibi bir sürece girildi.

BU BİR ÖRNEK ELBET..

Otomotiv Sanayi’nde üretim azalması var,dış Ülkelerden gelen yedek parça oranı azaldı,böyle olunca da CARİ AÇIKTA bir düşüş yaşanıyor ve bu durumu ekonominin sağlıklı gidişine bağlamak ne derece doğru olabilir ki..?

BU ÜLKE,BU SIKINTILARI AŞACAKTIR,BUNA İNANMAK GEREKİR..

BU GÜZEL ÜLKE,BU SIKINTILARI AŞACAKTIR/AŞMALIDIR ELBET..

——————OOO—————–       —————OOO————-                              DÜN “YAYALAŞTIRILMIŞ YOL ÜZERİNDE YÜRÜYÜP SOHBET ETTİĞİMİZ..” BİR KARDEŞ İLE ; “KÜLLİYE,KARABÜKLÜLERDEN BİR BAKAN İSTESE..”

Dün YAYALAŞTIRILMIŞ YOL üzerinde,sohbet ettiğimiz,birlikte birkaç tur attığımız ve AK Parti içerisinde çok etkin görevlerde bulunmuş bir kardeş ile uzunca süre laf çevirdik.

Sohbetin bir yerinde “KARABÜK YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ NOKTASINDA,SERMAYESİNİ TÜKETMEK ÜZERE..” gibi bir noktaya geldik,ne yazık ki Karabük böyle bir sıkıntıyı yaşıyor.

O arada “KÜLLİYE,KARABÜKLÜLERE,KARABÜK BİR SANAYİ KENTİ OLARAK BİLİNİR,GERÇEKTEN DE ÖYLEDİR.BUNA İSTİNADEN HÜKÜMETE BİR SANAYİ BAKANI VERİN.ARANIZDA KARARLAŞTIRIN,KARABÜKLÜLERDEN BİR SANAYİ BAKANI VERİN..” gibi bir faraziyeye,bir ufuk turuna getirdik sohbeti.

İsterseniz sizde böyle bir faraziye üzerinde düşünün..

Kendi aramızda böyle bir konuya girdik ve üzerinde uzunca bir süre konuştuk,bizim aklımıza bir tek “Sayın KAMİL GÜLEÇ İSMİ GELDİ..” iyi mi ,bir tek Sayın KAMİL GÜLEÇ ismi geldi..?

Sanayi bilgisi,deneyimi,birimi,eğitim durumu,çekirdekten yetişme sanayi deneyimi,böyle bir sohbetimiz oldu o Kardeş ile,Karabük gerçek anlamda yetişmiş eleman sıkıntısına yuvarlanmış durumda..

Örneğin,böyle  bir faraziye de sizin aklınıza gelen kim/kimler var..?

———————–OOO———————    ——————OOO——————–         KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜ ATAMASI 23 HAZİRAN SONRASINA MI KALDI,ŞİRİNEVLER HASTANESİ NOKTASINDA ÜÇ İSİM BAKANLIKTA ..

KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörü Prof.Dr.Sayın REFİK POLAT’IN görev süresi 18 mart tarihinde sona erdi ve  şu ana kadar herhangi bir atama yapılmadı.

Galiba,atama olayı,İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE Seçiminden sonraya kaldı,şu hayhuy içerisinde,herhangi bir atamanın beklenmediğine ilişkin çok ciddi iddialar dile getiren çevreler var.

Bu arada “BİR YILDIR VEKALETEN YÜRÜTÜLEN ÜNİVERSİTELER VAR..” görüşünü dile getiren önemli kaynaklara rastlamakta mümkün,eğer vekalet olayı uzar/uzatılırsa,elbet bünyesel bir zaaf gündeme gelebilir.

Bu arada,KBÜ ŞİRİNEVLER EĞİTİM/ARAŞTIRMA Hastanesi Başhekimi Sayın ERKAN DOĞAN bu görevinden,hayli haklı gerekçelerle istifa etmiş ve ayrılmıştı.

Yerine üç ismin ilgili Bakanlığa gönderildiğine ilişkin,resmi olmayan bilgiler veriliyor ve gönderilen bu isimden birisi Başhekim olur,yoksa Bakanlık bir başka isim mi yollar,birlikte göreceğiz demektir.

Bu atama noktasında SENDİKAL POZİSYON alanlar oldu mu acaba..?

“EVET OLDU..” görüşü veren geniş bir kesim var elbet.

Ancak,bu atama fazla sürmez herhalde ve kısa süre içinde çıkar/çıkabilirmiş.

———————–OOO———————      —————–OOO———————–   TÜM ÜLKE GENELİNDE “İLLER BANKASI’NIN BELEDİYELERE VERDİĞİ AYLIK GELİRLER YÜZDE 30-40 ORANINDA DÜŞMÜŞ..” VE BUNUN ETKİLERİ

Dün yine yazdık,ÜLKE GENELİNDE,BELEDİYELERİN EN BÜYÜK GELİR KALEMİ,İller Bankası’ndan geliyor ve Ülkemizin yaşadığı ekonomik durum nedeni ile İLLER BANKASI gelirleri yüzde 30,yüzde 40 azalmış.

BELEDİYELER,KISA SÜRE İÇERİSİNDE,SIKINTIYA DÜŞERLER..

Örneğin BELEDİYE ÇALIŞANLARININ maaşları aksamaya,gecikmeli olarak ödenmeye başlar ve düşünün ki,bu insanlar büyük bir ekonomik cenderenin içine yuvarlanırlar..

BELEDİYELERİN HİZMET AKIŞI,YAVAŞLAR,HATTA DURUR.

MAL ve HİZMET ALIMLARINDA SIKINTILAR ÇIKAR..

Hani Anadolu’da bir söz vardır “ÇARIK AYAĞI SIKAR,AYAK BAŞI SIKAR..” örneğinde olduğu gibi,BELEDİYE GELİRLERİ azalınca,elbet hizmetlerde çok/çok azalacaktır..

BELEDİYELERDEN HİZMET ALACAK OLAN İNSANLAR,hazırlıklı olun..

YENİ DURUM önümüzde ki günlerde kendisini hissettirir.

—————-OOO—————–   —————-OOO—————-                               CHP KARABÜK HEYETİ,TAM KARABÜK’TE SAYILMAZ SAFRANBOLU HEYETİ,GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE CHP GENEL MERKEZİ’Nİ ZAYERET ETTİLER

CHP Karabük Heyeti,gerçi tam Karabük Heyeti sayılmaz,Safranbolu Heyeti demek daha doğru olur CHP TBMM GURUP TOPLANTISINA katıldı ve daha sonra Genel Başkan Sayın KEMAL KILIÇDAROĞLU ile bir görüşme yaptı.

Sayın EKREM İMAMOĞLU,çok önemli bir hava yarattı CHP bünyesinde ve  CHP’YE çok ciddi bir dinamizm geldi,CHP’NİN geleneksel kimseyi beğenmemek yolunda ki alışkanlığı,adeta,törpülendi.

Geçtiğimiz gün yine yazdık,CHP’Lİ bir kardeş “YA ABİ 31 MART GÜNÜ KARABÜK’TE MHP ADAYINA OY VERDİM.ÖYLESİNE ÜZÜLÜYORUM Kİ.ÇOK YANLIŞ YAPTIM,ELLERİM KIRILSIN.AK PARTİ KAZANMASIN DİYE MHP ADAYINA OY VERDİM.BU İMAMOĞLU AKLIMI BAŞIMA GETİRDİ..” falan demişti.

CHP Bünyesinde ciddi bir kıpırdanma,ciddi bir heyecan var..

Ne diyelim,Allah hayırlara vesile eder İnşaallah..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here