NİSAN AYI KARABÜK AÇISINDAN,YALNIZCA BELEDİYE NOKTASINDA DEĞİL,KARABÜK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ VE İL GENEL MECLİS BAŞKANI

Karabük,belki de hayatında yaşamadığı kadar heyecanlı bir NİSAN AYI bekleyişine girdi,bir yandan BELEDİYE BAŞKANLIĞI bekleyişi,öte yandan REKTÖR Seçimi bekleyişi ve en az bunlar kadar önemli olan İL GENEL MECLİS BAŞKANLIĞI Seçimi yapılacak.

BUNLARIN TAMAMI NİSAN AYI İÇİNDE GERÇEKLEŞECEK..

Örneğin,şimdiye kadar pek kimsenin dikkatini çekmeyen SAFRANBOLU Belediyesi’nin uzunca bir süredir KAYYUM ELİ İLE YÖNETİLMESİ ve bu Belediyemizde DEMOKRATİK REFLEKSİN yeniden işlerlik kazanması önemli değil mi..?

SAFRANBOLU BELEDİYESİ “MECLİS TOPLANTILARINA..” BAŞLAYACAK.

Örneğin KARABÜK ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü belli olacak ve bu anlamda KULİSLER,şu an için “Sayın REFİK POLAT YENİDEN SEÇİLİR.DENGELER BİRAZ BUNU GÖSTERİYOR..” falan diyorlar,sizce bu Seçim/atama önemli değil mi..?

Yine KARABÜK İL GENEL MECLİS Üyelikleri belli olacak ve İL GENEL MECLİS Başkanı seçilecek,İL GENEL MECLİS Başkanı gerçek anlamda bir güç ve bu makama kim seçilecek acaba.._

Öncelikle nasıl bir İLGENEL MECLİS yapısı çıkacak ortaya..

AK Parti ağırlıklı olacağı kesin gibi,diğer Partilerinde İL GENEL MECLİS Başkanlığı oylamalarında fonksiyonel olabilecekleri kadar ÜYE çıkartmaları ortaya yepyeni bir tablo serebilir..

NİSAN AYI KARABÜK AÇISINDAN GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ.

—————-OOO—————-                                            —————-OOO—————–                                                      ————-OOO————–

İÇİŞLERİ BAKANI SAYIN SÜLEYMAN SOYLU VE “UYUŞTURUCU İLLETİ İLE MÜCADELE..” BU YÖNDE KARABÜK EMNİYETİNİN YAKALADIĞI BAŞARI

Dün Safranbolu’yu ziyaret eden İçişleri Bakanı Sayın SÜLEYMAN SOYLU konuşmasında “UYUŞTURU İLLETİ İLE MÜCADELEYE..” çok ayrı bir paragraf açtı ve bu yönde ki başarılı çalışmaları anlattı.

GELECEĞİMİZ İÇİN,YAŞADIĞIMIZ GÜN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU.

Uyuşturucu, Allah esirgesin,yakalananlar için felaket bir olay ve belirli kaynaklar özellikle gençlerin peşine düşerek,bu illete müptela olmaları için cok geniş imkanlarla çalışıyorlar veya çalışıyorlardı..

SON ALINAN ÖNLEMLER İLE BELİRLİ BİR GERİLEME ORANI YAKALANDI..

Dileriz bu illetin kökü tamamen kazanır.

Olayın tam bu noktasında KARABÜK İL EMNİYET güçleri,KARABÜK’ÜN KOLLUK GÜÇLERİ çok verimli çalışmalar yapıyorlar,çok mükemmel sonuçların alındığı,zaman/zaman Kamuoyu’na yansıyor/yansıtılıyor..

Sayın SERHAT TEZSEVER DÖNEMİNDE,Sayın MEHMET EMİN AKAY DÖNEMİNDE büyük mücadeleler olduğunu hepimiz biliyoruz,çok ciddi uyuşturucu yakalandı,kilolarca uyuşturucu ele geçirildi,ceza alanlar oldu.

Şimdi ki İl Emniyet Müdürümüz Sayın SIRRI TUĞ bu mücadeleyi,birkaç tık daha ileri götürecektir İnşaallah ve buna ilişkin sevindirici bilgiler geliyor,gelmeye devam ediyor..

Bu nokta da AİLELERE DE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR ELBET..

BU lanet illet ile TOPYEKUN MÜCADE ETMEK GEREKİYOR..

—————–OOO—————-                                                     ————–OOO—————–                                               ————–OOO————–

KARDEMİR YÖNETİMİ,KÜLTÜR BAKANLIĞI TİYATROLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İLE “YENİŞEHİR SİNEMASI RESTORASYONU İÇİN..” TEMAS KURDU

KARDEMİR Yönetimi,YENİŞEHİR SİNEMASI Restorasyonu için Kültür Bakanlığı,TİYATROLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ile temas halinde ve nasıl bir restorasyon yapılacak noktasında değerlendirmeler alınıyor.

Öncelikle sahne genişliği,opera sanatlarına uygunluk,ışık düzeni,ses düzeni gibi birçok konuda TİYATROLAR Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine önem veriliyor.

KARDEMİR son döneminde SOSYAL SORUMLULUK olayına çok/çok önem verdi ve dikkat ediyoruz,bu önem KÜLTÜR ağırlıklı,gelecekte Kentin SANATSAL yapısını değiştirecek bir anlayış ağırlıklı,MÜZE ağırlıklı.

KARDEMİR Yönetimi Sayın KAMİL GÜLEÇ’İN Yönetim Kurulu Başkanlığı ile başlayan bu yönlü çalışmalar,gelecekte KARDEMİR’İ çağdaş kültür ,çağdaş bir sanat destekçisi Şirket haline taşımaya aday.

SOSYAL SORUMLULUK Projeleri üzerinde çok titiz,çok derin araştırmalar yapılıyor,uzman Firmalar,bu işin Uzmanı Kuruluşlardan görüşler alınarak yol haritası belirleniyor..

KARABÜK GELECEĞİNE,KARDEMİR DAMGA VURMAYA HAZIRLANIYOR.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here