Bu haber :19/10/2020 22:12 Tarihinde Eklendi 71 Kez Okundu

Geri Dönüşüm Deposunda Yangın

Geri Dönüşüm Deposunda Yangın güçlükle söndürüldü 
Kağıt ve naylon malzemelerin bulunduğu geri dönüşüm deposunda yangın çıktı 
 Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yangına destek istenilmemesine tepki gösterdi 

Safranbolu ilçesinde geri dönüşüm deposunda çıkan yangın güçlükle kontrol altına alındı. 
Edinilen bilgiye göre Sanayi Sitesi içerisindeki bir firmaya ait çöplerden elde edilen kağıt ve naylon malzemelerin bulunduğu geri dönüşüm deposunda akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen ve geceyi aydınlatan alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekipleri ile arazözler sevk edildi. Yangının deponun çevresinde bulunan dükkanlara sıçramaması için iş yeri sahipleri hortumla müdahale etmeye çalışırken, dumanlar gökyüzünü kapladı. Yaklaşık iki saatlik çalışmanın ardından yangın itfaiye ekipleri tarafından güçlükle kontrol altına alındı. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz olay yerine gelerek yangın ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Yangının çıkış nedeni için inceleme çalışması başlatılırken, soğutma çalışmaları sürüyor. 
‘Başkan Vergili’den sert tepki’ 
Yangın bölgesine gelen Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekiplere haber verilip kendilerinden destek istenilmemesine tepki gösterdi. Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse ve CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır’ın sakinleştirmeye çalıştığı Vergili, “Orman İşletmesi Buraya Gelebiliyorsa Karabük İtfaiyesi De Buraya Gelir. Geldiği Zaman Da 'Su Vermeyin' Demez. İtfaiyelere Burada Su Vermemişler. Terbiyesizlik Yapmasınlar” diye sitem etti. 

ELİF KÖSE

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse yaptığı açıklamasında Safranbolu Sanayi Sitesi'nde geri dönüşüm firmasının sahasında   çıkan yangının söndürülmesinde Safranbolu Belediyesi ekiplerimize destek olan Karabük İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine, Safranbolu Orman İşletme Müdürlüğü İtfaiye ekiplerine, bizzat yangın mahalline gelerek desteklerini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Mehmet Türköz'e, Karabük Belediye Başkanımız Sayın Rafet Vergili'ye, Orman İşletme Müdürümüz Sayın Sema Altunay'a, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Bülent Yeşilyurt'a teşekkür ediyor, tüm sanayi esnafımıza geçmiş olsun diyorum dedi