Bu haber :12/07/2020 18:51 Tarihinde Eklendi 1517 Kez Okundu

“LAVANTA ORMANI”

SAFRANBOLUNUN YENİ TURİZM DESTİNASYONU “LAVANTA ORMANI”

 Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer tarafından başlatılan projelerle Safranbolu turizmini geliştirmeye yönelik destinasyon çalışmaları bir bir amacına ulaşmaya devam ediyor.

Safranbolu Kaymakamı  dr Fatih Ürkmezer ve Safranbolu Orman İşletme Müdürü Sema Altunay kontrolünde gerçekleştirilen kampanya,öncesinde yapılan çalışmalar neticesinde dikimi yapılacak fidanlar arasından Lavanta Fidanı seçilerek Safranbolu’ya yeni bir turizm alternatifi oluşturdu.

Son günlerde Safranbolu için yapılan projelerin bir bir hayata geçmesinin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Safranbolu Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer;”Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde Ülkemiz genelinde başlatılan, Fidan Dikim kampanyası öncesi yaptığımız çalışmalar neticesinde, İlçemize yeni bir turizm alternatifi kazandırdık. Kurumlarımızla istişarelerimiz ve Orman İşletme Müdürümüz Sema Altunay tarafından yapılan arazi analizleri ile ilçemizde ismini veren Safran ile bütünlük oluşturacak şekilde ve doğal turizmi öne çıkaracak, Lavanta Ormanımızın kapılarını halkımıza açtık. Daha ilk yılında Lavanta fidanlarının tuttuğunu ve bu kadar hızlı geliştiğini görmek memnuniyet verici. İnşallah 3 yıl içinde tam bir Lavanta Ormanı haline gelecek. İlçemizde bir İlk olan Lavanta Ormanı, diğer aromatik bitkilerle zenginleştirilerek, Safranbolu’ya ekonomi ve turizmin yanında rekreaktif değer katacaktır. Bizler bütün fırsatları değerlendirerek Safranbolu için proje üretmeye devam edeceğiz yalnız bu değerleri hep birlikte koruyalım ve sahip çıkalım, halkımıza hayırlı olsun” dedi.