Bu haber :08/05/2020 13:28 Tarihinde Eklendi 288 Kez Okundu

Kaymakam Ürkmezer Halk Pazarında Denetimlerde

Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında Safranbolu Perşembe pazarının kurulduğu alanda denetimlerde bulundu.

Alınan tedbirler sonucu satış tezgahları arasında en az 3 metrelik mesafe kuralı, vatandaşların birbirine sosyal mesafeyi koruyacak uzaklıkta bulunması ve hijyenik önlemlerin alınması hususlarında Kaymakam Dr.Fatih Ürkmezer tarafından yapılan denetime İlçe Emniyet Müdür Vekili Mesut Yılmaz da eşlik etti.

Pazar yerine giriş ve çıkış için oluşturulan denetim noktalarında, görevli Emniyet Personeli ve zabıta ekipleri ile beraber, İlçe Sağlık Müdürülüğüne bağlı sağlık görevlileri de vatandaşların ateşlerini ölçerek sağlık kontrolünde bulundu.

Koronavirüse karşı ilçede tüm tedbirlerin alındığını ve hassasiyetle uygulandığını ifade eden Kaymakam Dr. Fatih Ürkmezer; "Vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu yerlerde gerekli denetimleri yapıyoruz. Her fırsatta dile getirdiğimiz üzere vatandaşlarımızdan da tedbirlere uymalarını önemle rica ediyoruz. Bildiğiniz üzere bu hayati önemde bir konu. Tedbirlere uymamak sadece kendi hayatımızı değil pek çok vatandaşımızın da hayatını riske atmak anlamına geliyor. Tüm vatandaşlarımızdan bir kez daha önemle rica ediyorum, kendilerinin ve ailelerinin sağlığı, İlçemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın sağlığı için mutlaka tedbirlere uysunlar" diye konuştu.