Bu haber :03/03/2023 17:30 Tarihinde Eklendi 2053 Kez Okundu

ÇOCUKLAR MUTLU VE GÜVENDE

Safranbolu Belediyesi Nazmiye Yeşilyurt Gündüz Çocuk Bakımevi ailelerden tam not aldı.

Hayırsever Osman Yeşilyurt tarafından annesinin adına yaptırdığı ve Safranbolu Belediyesine hibe edilen Gündüz Çocuk Bakımevi modern binası ile hizmet vermeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde incelemelerde bulunmak üzere kreşi ziyaret eden Belediye Başkanı Elif Köse, çocuklarla da uzun süre vakit geçirdi.

Kreşin alanında uzman kadrosu ile ilçeye yakıştığını kaydeden Başkan Köse, “ Gerek sınıfları, gerek mutfağı ve yemekhanesi gerekse öğretmenlerimizin ve diğer personelimizin çocuklarımıza yaklaşımı ile ailelere de güven verdiğini görüyoruz.

Kreşler Çocukların Sosyalleşmesi İçin Önemli

Eğitimin özellikle bu günlerde en önemli unsurlardan biri olduğunun altını çizen Başkan Elif Köse,  bu çağda her şeyin bilgi üzerine kurulu olduğunu vurgulayarak,  küçük yaşta öğrenmenin önemine değindi ve şunları söyledi, “ Eğitimde kreşlerin önemli rolü var. Bununla birlikte yaşamımızın en önemli unsurlarından bir tanesi olan kadınların iş yaşamına katılabilmesini bir ölçüde kreşler aracılığıyla da sağlamış oluyoruz. Yine dijital teknolojinin yaşamımıza bütün şiddetiyle girdiği bir dönemde, çocuklarımızın artık sosyalleşmesi lazım.  Küçücük bir çocuk eline telefonu alıyor odasından çıkmıyor, kimseyle ilişki kurmuyor. İşte kreşler bu anlamda bizim için son derece önemli.”

Belediye Başkanı Elif Köse konuşmanın ardından miniklerle uzun sohbet etti ve onlarla birlikte kahvaltı yaptı.