Bu haber :05/11/2022 12:56 Tarihinde Eklendi 7050 Kez Okundu

ALTINÖZ;AK PARTİ’NİN İKTİDARDAKİ 20’NCİ YILI

14 Ağustos 2001'de kurulan AK Parti, 20 yıl önce bugün, 3 Kasım 2002 genel seçimleriyle tek başına iktidara geldi. Son 20 yılda yapılan seçimleri AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan önde tamamladı. Türk siyasi tarihinde AK Parti dönemi 14 Ağustos 2001'de başladı. Erdoğan'ın liderliğinde "Aydınlığa açık, karanlığa kapalı" sloganıyla yola çıkıldı.

AK Parti ilk sınavını 2002'de verdi. Kurulduktan 15 ay sonra girdiği ilk genel seçimlerde tek başına iktidar oldu. Erdoğan'ın gelenekselleşen balkon konuşmasının ilkini yaptığında da takvim yaprakları 3 Kasım 2002'yi gösteriyordu. Geçen 20 yılda kurulan tüm sandıklardan Erdoğan ve AK Parti ilk sırada çıktı.

Cumhuriyet tarihinin en uzun soluklu iktidarı olan AK Parti, Türkiye’ye 20 yılda damga vurdu. 3 Kasım 2002 seçimleri ile iktidara gelen AK Parti, geçen 20 yılda özgürlüklerden mega projelere Türkiye’nin çehresini değiştirdi.

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, partisinin iktidara gelişinin 20’nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  Altınöz AK Parti'nin, 3 Kasım 2002 seçimlerinden kısa süre önce, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, "Artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak." diyerek yola çıktığını belirtti.

Altınöz mesajında, AK Parti iktidarı döneminde Türkiye’nin çağ atladığını kaydederek şu ifadeleri kullandı:

“Geride bıraktığımız 20 yılda Türkiye’ye çağ atlattık”

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yeni Türkiye'nin 2023 vizyonu ilk günkü heyecan ile devam ediyor. Türk siyasi tarihinde daha önce olduğu gibi önüne birçok engel konulan, yok edilmek için her türlü senaryolar düzenlenen AK Partimiz milletimizin desteği ile her zaman ayakta kalmayı başarmıştır.

Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora her alanda Türkiye’nin sadece eksikliklerini gidermekle kalmadık, gelecekte yapacağımız atılımlarında altyapısını kurduk. Bu güçle 2023 altyapının üzerinde 2023 hedeflerimizi hayata geçirerek ve 2053 vizyonumuzu inşa ederek ülkemize ve milletimize verdiğimiz sözlerin tamamını yerine getirmek istiyoruz.

“AK Parti iktidarları döneminde ülkemizin her alanında yaşanan gelişim ve değişimi Karabük’te yaşamaktadır”

Eğitimden sağlığa, güvenlikten adalete, ulaşımdan enerjiye, sanayiden spora kadar her alanda ihtiyaç duyduğu yatırımlar ve hizmetler yapılmış ve yapılmaya devam edilmektedir. İnsanlarımıza imkân oluşturan, refahı ve adâleti tesis etmek için çaba gösteren, yeni fırsatlar arayan bir anlayış içerisindeyiz. Şehrimizin tanıtımı, yatırım yapılan bir şehir olması, ihracat yapması, toplumsal bütünlüğünü koruması, sosyal yapısının güçlenmesi gibi her konuda gayret gösteriyoruz. Her daim el ele, gönül gönüle vererek Karabük’ümüz için elimizden gelen mücadeleyi vermeye devam edeceğiz.

“Şimdi Türkiye Yüzyılı”

Şimdi artık önümüzde yeni bir hedef var. 20 yılda oluşturduğumuz bu güçlü temelin üzerine 85 milyon el ele vererek “Türkiye Yüzyılı'nı” inşa edeceğiz. Türkiye'yi 21’inci yüzyılın parlayan yıldızı haline getireceğiz."