Bu haber :06/05/2021 14:15 Tarihinde Eklendi 81 Kez Okundu

Vali Market Denetledi

Vali Fuat Gürel, 5000 Evler Mahallesinde faaliyet gösteren marketleri ziyaret ederek işyeri sahipleri ile vatandaşlara Maske, Mesafe ve Hijyen uyarılarında bulundu.

Marketlerde, hizmet alanı büyüklüğünün onda bir oranında belirlenen maksimum müşteri sayısını market girişlerine asmaları konusunda market yetkililerine uyarılarda bulunarak marketleri gezen Vali Fuat Gürel, market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içeriden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmaması, müşterilerin en az bir metre mesafe ile sıra beklemeleri hususlarında market yetkililerine uyarılarda bulundu. Vali Fuat Gürel, alışveriş yapan müşterilere alışveriş esnasında mutlaka eldiven kullanmaları, her aileden sadece bir kişinin alışveriş için marketlere gelmesi, alışverişe çocukların getirilmemesi, maske ve mesafeye dikkat etmeleri yönünde uyarılarda bulundu.

Denetimlerde Vali Gürel’e, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Tarım ve Orman Müdürü Çetin Ayvalık ile Karabük Belediyesi Zabıta Müdürü Sedat Köse eşlik etti.