Bu haber :27/04/2021 00:14 Tarihinde Eklendi 1158 Kez Okundu

Ceylan, Joe Biden’ı Kınıyoruz.

Karabük 22-23. Dönem Milletvekili  AK Parti Dış İşler Başkan Yardımcısı  Mehmet Ceylan  1915 Olaylarını Ermeni Soykırımı  olarak niteleyen Joe Biden’ı Şiddetle Kınadı

Ceylan,  I.Dünya Savaşı yılları şartlarında, 1915'te Doğu - Güneydoğu Anadolu’da yaşanan olayları (tehcir dahil), tarihi gerçekleri araştırmadan Sözde “Ermeni Soykırım” olarak nitelendiren ABD Başkanı Joe Biden’ı Yüce Türk milleti olarak şiddetle kınıyoruz.

 Joe Biden’ın, Ermeni Lobilerine teslim olarak yapmış olduğu bu talihsiz ve asla kabül edilemez açıklama, son yıllarda Ülkemizle, güya Stratejik Ortak olduğumuz ABD ile yaşadığımız olumsuz ilişkilerin ne yazıkki derinleşmesine neden olacak ve ilişkilere daha da zarar verecektir.

 Tabiki bu talihsiz ve gerçeklere aykırı açıklama karşısında, elbetteki artık küresel bir aktör ve bölgesel bir güç olan Türkiye, mütekabiliyet çerçevesinde gereken cevabı, onuruna yakışan bir şekilde verecektir. Unutulmasın ki, Türkiye asla eski Türkiye değildir.

 Tabiki bu kabül edilemez açıklama karşısında,  84 milyon Yüce Türk milletinin ve onun temsilcileri olan Siyasi Partilerin tek yürek olarak karşı durması gerekirken, bu tür gelişmelerde her zaman karşı duruş sergileyen HDP'nin tavrı ve açıklamasını da şiddetle kınıyorum.