Bu haber :11/04/2021 19:54 Tarihinde Eklendi 121 Kez Okundu

ESNAF OSMAN KESİCİ ETRAFINDA

ESNAF  OSMAN KESICI ETRAFINDA KENETLENIYOR

 Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar odası Olağanüstü genel kurulda  Başkanlığa Adaylığını koyacak olan  OSMAN KESİCİ   Düzenlediği Basın toplantısına  ESNAFI   ESNAF  YÖNETECEK  slagonu ile  başladı

Basın Mensupları ile Kahvaltıda bir araya gelen Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Osman Kesici, Kesici Basın bildirisinde şu ifadelere yer verdi;

 “Bu gün bizleri burada yalnız bırakmayan Karabük’ün çok değerli Basın Mensubuna hoş geldiniz diyor, katılımlarınızdan ötürü şükranlarımı sunuyorum.

Malumunuz 22 Yılı aşkın süredir mevcut oda başkanı Muammer Dumaner’in, Safranbolu Esnaf Odası yönetiminin geçirdiği denetim ve müfettiş soruşturmasının ardından olağanüstü kongre kararı alınmıştı.

Bu bağlamda, ben de bu yolda bana fazlasıyla katkılarının olacağını düşündüğüm değerli ekip arkadaşlarımla görüşüp, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odasının 4 Mayıs’ta yapılacak olan kongresinde Başkan Adayı olmaya karar verdim. Bu gün sizlerle de bu vesile ile bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Sizler de biliyorsunuz ki zor bir dönemden geçiyoruz. Ekonomik ve sağlık konuları sürekli gündemimizde ve pandemi sebebiyle Safranbolu turizmi oldukça etkilendi. Bu da esnaflarımızın çoğuna olumsuz yansıdı. Elimizi taşın altına koymamamız içten bile değildi. Bu sorumluluk ile bu yola çıkıyoruz.

Sizlerin sorularını almadan önce belirtmek isterim ki; Safranbolu Esnaf odası olarak bugüne kadar yapılamayan bir çok çalışmanın projelerini hazırlıyoruz, bunları günü geldiğinde sizlerle paylaşacağız ve kamuoyunu da bilgilendireceğiz.

Safranbolu Esnafımızın sorunlarını da biliyoruz, Bizde o sorunları yaşayanların başındayız, ancak şunu açık ve net belirtmeliyim ki esnafı esnaf yönetmeli.

Bu bağlamda mevcut sorunlar ve projeler üzerinde çalışmalarımız adaylığımızı aklımıza getirdiğimiz günden beri devam ediyor. Takdir edersiniz ki tüm sorunların ucu bürokrasi ve siyasete değiyor.  Bu anlamda biz sorunu önce ilgili makama götürüyor, yasal haklarımızı anlatıyor ve neler yapabileceğimizi karşılıklı tartışıyor uz. Sorun değil çözüm odaklı çalışıyoruz ve çalışacağız.

Sayın Basın Mensupları

Adı üzerinde, Esnaf ve Sanatkârlar Odası. Ne yazık ki esnafımızın özellikle de pandemi döneminde yaşadığı sıkıntıların bir nebze aşılması için hiç bir gayret göremedik, göremiyoruz. Hizmet amaçlı bu makamların hiçbiri kimseye baki değil. Hiç kimse de bu koltukların kadrolu başkanı değil. Asıl olan esnaflarımıza hizmet etmek ve sıkıntılarında yanlarında olup çözmektir. Benim de bir esnaf olarak, tek amacım Safranbolu’daki diğer esnaf arkadaşlarımıza hizmet etmek ve sorunlarını çözmek olacaktır.”

Başkan Adayı Kesici’nin basın mensuplarının sorularını yanıtlamasının ardından toplantısı sona erdi.

Osman Kesici Kimdir

1988 Safranbolu doğumlu olup aynı zamanda Safranbolu Esnafıyım. 2014 Yerel Yönetimler Seçiminde Karaali Mahallesi muhtarı olarak seçildim. 2019 seçimlerinde de yaptığım hizmetten dolayı halkın nezdinde güven tazeleyerek tekrar muhtar seçilerek görevime devam ettim.

2015-2020 Yılları arası Safranbolu’nun Hıdırlık Tepesinin işletmeciliğini yaptım.