Bu haber :18/02/2021 20:23 Tarihinde Eklendi 1071 Kez Okundu

76 Yataklı Ek Hastane Binası

AK Parti Karabük Milletvekilleri Cumhur Ünal Ve Niyazi Güneş'in 76 Yataklı Beşbinevler Ek Hastane Binası Ile Ilgili Basın Açıklaması

         Karabük’ümüze sağlık yatırımlarıyla ilgili yeni haberler vermeye devam ediyoruz. Karabük Eğitim Ve Araştırma Hastanesi Beşbinevler Ek Hastane Binası yapım işi ihale tarihi belli oldu.

         Ülkemiz her alanda gelişimini sürdürürken, sağlık hizmetlerindeki kaliteyide her geçen yıl ileriye taşımaktadır. Covid-19 salgınında gördük ki ülkemiz sağlık alanında çok başarılı işlere imza atmaktadır. Bizlerde AK Parti Karabük Milletvekilleri olarak bu anlamda ilimizin sağlık yatırımlarını hassasiyet ile takip ediyoruz.

Öncelikle Sağlık Bakanlığımız tarafından yürütülen ve sürecini yakından takip ettiğimiz Karabük Üniversitesine ait kaba inşaatı tamamlanmış Yüksekokul inşaatının Bakanlığımıza devir işlemleri yapılması ve devir alınan binanın deprem tahkik ve/veya güçlendirilmesi, zemin etüdü nitelikli hale getirilmiş ek hastane binasına dönüştürülmesi işlemleri bakanlığımızca tamamlanmıştır.

        Revize tasarımı yapılan 11843 m2 kullanım alanlı olacak olan ek hastane bina projesi, öncelikle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile Psikiyatri poliklinik ve yataklı servis hizmetlerini laboratuar, görüntüleme merkezi (bilgisayarlı tomografi, röntgen, USG) bunun yanı sıra acil servis ve diğer branşlardaki poliklinik hizmetlerini (15 adet poliklinik) içeren 76 adet yatak kapasitesi şeklinde hazırlanmıştır. Öncesinde Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin KOCA ve en son Sağlık Yatırımları Genel Müdürü Hüseyin İNCEÖZ’ ü ziyaretimizde 76 Yataklı Beşbinevler Ek Hastane Binası yapım işi ihale tarihi 22.03.2021 olarak belirlenmiştir.

         İlimiz bu projenin tamamlanmasıyla sağlık alanında önemli bir yatırıma daha kavuşmuş olup, Beşbinevler Ek Hastane Binası ile birlikte vatandaşlarımıza daha konforlu daha nezih bir ortamda sağlık hizmeti sunulacaktır. İnşallah ilimizde kaliteli sağlık hizmeti sunumu bu yatırımla beraber artarak devam edecektir.

        Bu önemli yatırımın Karabük’ümüze hayırlı olmasını diliyor, ilimize kazandırılmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere Sağlık Bakanımız Fahrettin KOCA’ya, emek veren tüm bakanlık yetkililerimize ve Karabük İl Sağlık Müdürlüğümüze hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyoruz.