Vali Fuat Gürel düzenli olarak okullara gerçekleştirdiği ziyaretler çerçevesinde 5000 Evler Mimar Sinan Ortaokulu ile 5000 Evler İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek, okul idarecileri, öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi.

Sabah mesaisine okul ziyareti ile başlayan Vali Gürel, Mimar Sinan Ortaokuluna gerçekleştirdiği ziyarette öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılandı.

Okul Müdürü Sena Evren Yılmaz’dan okul ile ilgili bilgiler alarak Okul Öncesi Sınıfını ziyaret eden Vali Gürel, minik öğrencilerle bir süre sohbet ederek çikolata ikram etti.

Mimar Sinan Ortaokulu ve 5000 Evler İmam Hatip Ortaokuluna gerçekleştirdiği sınıf ziyaretinde öğrenci sıralarına oturarak bir süre ders dinleyen Vali Gürel, kitap hediye ettiği öğrencilere eğitim hayatlarında başarılar dileyerek ailelerine selamlarını iletmelerin istedi.

Öğretmenler odasında okulda görevli öğretmenlerle bir araya gelerek talep ve isteklerini dinleyen Vali Fuat Gürel, “Çocuklarımızın sosyalleşmesi, hayata tutunması, dünya ile iç içe, barışık olabilmesi adına da başka etkinlikler yapmakta fayda var. Her çocuğumuzun en az bir spor dalı ile uğraşmasını istiyoruz. Çağımızın hastalığı olan teknoloji bağımlılığı bizleri nasıl etkiliyorsa çocuklarımızı da etkiliyor. Çocuklarımıza sportif faaliyetlerin yanında kültür sanatla ilgilenmelerini, müzik ve resimle uğraşmalarını istiyoruz. Hem çocuklarımızı iyi ve sağlıklı bireyler olarak yetiştireceğiz hem de çocuklarımızı cezbeden zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmış olacağız” diye tavsiyelerde bulundu.

Vali Gürel’in okullarımıza gerçekleştirdiği ziyarette İl Milli eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdür Yardımcısı Nevzat Akbaş ile Şube Müdürü Mehmet Özdemir eşlik etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here