Barış Mahallesi Muhtar adayı  Ertuğrul akarsu radikal bir proje açıkladı  Akarsu, Barış Mahallesi Araphacı Caddesinde Misak_î Milli İlköğretim Okulu yanında ( Eski Orman İşletmesi Binasının olduğu alan ) İmar Planında 95 Ada, 1 Parselde bulunan RESMİ KURUM alanı olarak belirlenen toplamda 795 m2 arsa üzerine, 400 m2 kapalı alana sahip 2 katlı bina yapılabilmektedir.
Barış Mahallesindeki Mahalle Muhtarlığıyla ilgili yapmış olduğum saha çalışmasında ve hane ziyaretlerinde özellikle mahallemizde yaşayan bayanlarımızın ve gençlerimizin, Barış Mahallesine de diğer mahallelerde olduğu gibi,
*** Kişisel Gelişimlerini üst seviyeye çıkaracakları,
*** Mesleki ve Sanatsal Bilgilerini Geliştirecekleri,
*** Tüketici olmaktan çıkıp, aktif üretici olmalarına yardımcı olacak,
*** Gelir elde etmelerine Katkı sunacak,
*** İstihdam edilebilirliklerini artıracak
*** Sanat ve Meslek Eğitimlerinin Yanısıra Sergiler, Seminerler, Yarışmalar, Panel ve Konferansların düzenleneceği organizasyonların gerçekleştirileceği
Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi SAKEM ŞUBESİ nin ve aynı binada mahallemizin muhtarına daha kolay ulaşabileceği MUHTARLIK OFİSİ nin yapılması için 31 Mart 2019 tarihinde seçilecek olan Belediye Başkanımıza mahalle sakinlerimizin taleplerini ileterek ve proje dosyamızı sunarak yapımını isteyeceğiz.
Mahalle Muhtarlığı sadece vatandaşın yol, su, kanalizasyon, temizlik işleri ve sosyal yardım taleplerini takip etmek değildir. Muhtarlar aynı zamanda mahalle sâkinlerinin Sosyal Yaşam Kalitesini artıracak fikir ve projeler üreterek bu projelerin yapımını takip etmek zorundadır. Barış Mahallesinde Sosyal Yaşam Kalitesini artırmak için olağanüstü bir çaba sarf etmekteyiz. Muhtarlar ve Muhtar Adayları elbette proje hazırlar, elbette fikir üretir mahallesi adına yapımını yetkililerden talep eder. Projelerimizle Fikirlerimizle bu güne kadar yapılmayanları yapmak için farkımızı ortaya koymak için Barış Mahallesinde yaşayanların desteklerini bekliyorum.
Tüm mahalle sakinlerimize sağlık ve mutlulukla esenlikler dilerim dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here