Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse orucunu, Safranbolu Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar paydaşlığında her akşam Merkez Camii altında kurulan İftar Sofrasında vatandaşlarla birlikte açtı.

Ramazan ayı süresince iftarda evine yetişemeyen, yerli yabancı misafirlerimizin ve ihtiyaç sahiplerinin oruçlarını gönül rahatlığı içerisinde açabilecekleri İftar Sofrasında vatandaşlarla birlikte olan Köse, iftar öncesi uzun süre sohbet etti.

Okunan ezan ve dualarında ardından açılan orucun ardından mutfak ekibine teşekkür eden Köse; “ On bir ayın sultanı Ramazan ayını korumanın başkenti Safranbolu’da, Safranbolulularla birlikte idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.”

Safranbolu Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar tarafından hazırlanan iftar sofralarının ilgi görmesi, insanların birlikte oruçlarını açmasının mutluluk verici olduğunu ifade eden Başkan Köse; “ Tabii ki sadece bununla sınırlı kalmayacağız. Yine belediyemiz tarafından düzenlene organizasyonlar çerçevesinde Pazartesi gününden itibaren eski mahalle kültürünü, komşuluk ilişkilerini canlandıracağımız, gelecek kuşaklara bu kültürü anlatacağımız mahalle iftarlarımız başlayacak. Mahalle iftarlarımızda da yine vatandaşlarımızla birlikte olacağız. Ben hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, tuttuğumuz oruçların, ettiğimiz duaların kabul olmasını niyaz ediyorum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here