CHP İLE İYİ PARTİ ARASINDA “EN AZINDAN ŞU ANA KADAR GERÇEKLEŞMEYEN..2 SEÇİM İŞBİRLİĞİ VE İTTİFAKI İLE YÜZDE 10 İL BARAJI OLAYI..

CHP ile İYİ Parti arasında,her iki Parti tabanında ki sempatizanların beklediği,SEÇİM İŞBİRLİĞİ veya İTTİFAKI şu ana kadar gerçekleşmedi,olayın bu noktasında,henüz bir sonuç alınamadı..

Bakın olayın çok/çok önemli bir yönü var..

Gerek İL GENEL MECLİS,gerekse BELEDİYE MECLİS ÜYE Sayısının belirlenmesinde “YÜZDE 10 SEÇİM ÇEVRESİ BARAJI VAR..”,böyle olunca da her iki Parti AYRI/AYRI SEÇİME girdiğinde,yüzde 10 birisinden,yüzde 10 diğerinden oy düşülecek.

Örneğin Karabük Merkezinde 80 bin oy kullanıldı,A Partisi 35,B Partisi 25 C Partisi 10,D Partisi 10 bin oy aldı,yüzde 10 barajı nedeni ile her Parti oylarından 8 biner oy düşülerek hesaba gidilecek.

Yani A Partisi 25,B Partisi 15,C Partisi 2,D Partisi 2 bin oy almış olarak hesaba gidilecek,o nedenle örneğin B ve D Partileri İTTİFAK olarak seçime girseler,yüzde 10 barajı nedeni ile 18 bir oyları heba olacak.

İTTİFAK YAPSALAR B Partisi 25,D Partisi 10 bin oy alacakları için,ikisinin ittifakı 35 bin oy toplamış sayılacak ve 8 bin yüzde 10 oyu düşüldüğünde 27 bin oy üzerinden hesabı yapılacak.

CHP-İYİ PARTİ İTTİFAKI İÇİN BU RAKAMLARDA ÇOK ÖNEMLİ..

Birkaç güne kadar bir sonuç çıkma ihtimali var mı..?

—————-OOO—————-

İL GENEL VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNİN HESAPLANMASINDA “YÜZDE 10 ORANINDA Kİ İL BARAJI ÇOK/ÇOK ÖNEMLİ..” SONUÇ NASIL ÇIKAR..

İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS Üyelerinin hesaplanmasında “YÜZDE 10 İL BARAJI..” olayı çok/çok önemli ve bu barajın Siyasi Parti oylarından düşülmesi sonucunda ÜYE DAĞILIMI NASIL OLUR..?

Çok detaylı olmayan bir sonucu paylaşalım sizinle..

24 Haziran Genel Seçiminde AK Parti 43,CHP 11,MHP 11,İYİ Parti 10 Bin oy almış KARABÜK MERKEZİNDE,diğer Partiler ile birlikte 80 bini aşkın oy kullanılmış.

YÜZDE 10 İL BARAJI NEDENİ İLE HER PARTİDEN 8 BİN DÜŞÜLECEK..

Yani AK Parti 35,CHP 3,MHP 3,İYİ Parti 2 bin oy almışçasına İL GENEL ve BELEDİYE MECLİS ÜYESİ hesabı ile sonuca varılacak,ÜYE DAĞILIMI bu hesap üzerinden sonuçlanmış olacak..

YEREL SEÇİMLERDE OYLAR ÇOK DEĞİŞİR ELBET..

Biz 24 Hazirandan örnek veriyoruz ki,daha belirli olsun.

Siyasi Partiler ADAYLARINI/ADAY LİSTELERİNİ 19 Şubat günü SEÇİM KURULLARINA Teslim edecekler ve O GÜNE KADAR BU HESAPLAMALARI İYİCE DİKKATLERİNE ALSINLAR,kendileri kazanır..

BU HESAPLAMALAR,BASİT KİŞİSEL HIRSLARDAN ÇOK DAHA ÖNEMLİ..

——————-OOO—————–                 KARDEMİR İŞVERENİ İLE ÖZÇELİK-İŞ SENDİKASI ARASINDA SÜREGELEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ “HIZ KAZANACAK ..” VE SEÇİM ÖNCESİNDE..

KARDEMİR İşvereni ile ÖZÇELİK-İŞ Sendikası arasında süregelen ve İdari Maddelerinin en önemlilerinde anlaşma sağlanan TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ hız kazanacak gibi görünüyor..

SÖZLEŞME 31 MART ÖNCESİNDE BİTİRİLEBİLİR Mİ..?

Eğer masa da anlaşma sağlanırsa,elbet bitebilir,yoksa UYUŞMAZLIK tutulması,TARAFSIZ ARACIYA gitmek gibi,hoş olmayan bazı durumlar yaşanırsa 31 Mart sonrasına kalabilir..

O zamanda işin içine SİYASET DÜNYASI DA girer,iş tamamen karışır,ağmaz/dönmez hale gelir,şu an itibarı ile böyle bir durum yaşanmıyor ve yaşanmaması/yaşanmayacağı anlamı taşımaz elbet.

ÖZÇELİK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Sayın YUNUS DEĞİRMENCİ bütün içtenliği ve samimiyetiyle “ SÖZLEŞME İYİ NİYET VE HAKKANİYET İÇİNDE OLACAKTIR..” diyor.

“İŞÇİ MUTLU OLURSA,İŞYERİNİN YÜZÜ GÜLER,İŞÇİ MUTLU OLURSA,İŞVEREN DE MUTLU OLUR.O NEDENLE 2018 HESABINDAN İŞÇİMİZE HAK ETTİĞİ VERİLECEKTİR.SENDİKA İŞÇİMİZİN HAK ETTİĞİNİ ALACAKTIR..” mesajlarını veriyor Sayın DEĞİRMENCİ..

Kararlı ve dik bir duruş sergiliyorlar..

KARDEMİR İŞÇİSİ DE KENDİLERİNE SONSUZ GÜVENİYOR..

—————–OOO————–

AK PARTİ İÇERİSİNDE SİYASET YAPAN BİR KARDEŞİMİZ “GEÇTİĞİMİZ YAZ AYLARINDA YAŞANAN KARABÜKSPOR OLAYINA DEĞİNMİYORUZ.”

AK Parti içinde Siyaset yapan ve önemli bir göreve de ADAY/ADAYI olan bir Kardeşimizle sohbet ettik “YAPILAN ONCA YANLIŞ VAR,ANCAK BU YANLIŞLARIN ÜZERİNE GİDEMİYORUZ.ZİRA O YANLIŞLARI BİZİM PARTİMİZİN ÖNDE GELENLERİ DE YAPMIŞ..” dedi.

Sonra da “GEÇEN YAZ AYLARINDA KARABÜKSPOR İÇİN YAŞANANLARI KİMSE UNUTMADI.MAHKEMELİK KONULAR OLDU.KARDEMİR’DEN İSTENEN PARALAR,SONRASINDA YAPILANLAR UNUTULMADI.DAĞLARDAN AŞIRILAN KOCA/KOCA ARAÇLAR UNUTULDU MU..?” dedi.

Biz o süreçte yaşananları unutup gitmiştik..

Hani ne oldu ATILAN İMZALAR,İSTENEN PARALAR,TOPLANACAK DENİLEN PARALAR diye bize sordu O Kardeş,şimdi “BİR BÖLGENİN BİR PARTİ İÇERİSİNDE TEK ADAMI KALMAK İÇİN ÇABA GÖSTERENLER VAR.BUNLARI ZAMANI GELİNCE KONUŞACAĞIZ ELBET..” falan dedi.

“MAHKEMELİK OLAN DURUMLAR YAŞANDI O SÜREÇTE..” dedi.

“UCU BİZİM PARTİYE DE DOKUNUYOR KONUŞAMIYORUZ Kİ..” dedi.

Çok önemli bir tartışmanın fitilini ateşlemek üzere gördük kendisini..

——————-OOO———————-

“GEÇEN YAZ KARABÜKSPOR NOKTASINDA YAŞANANLARI ANLATAN KARDEŞ..” BU İŞİ BİRTEK SAYIN DURSUN ALTIPARMAK KONUŞYABİLİR…!

AK Parti içerisinde Siyaset yapan,bazı yerlere ADAY/ADAYI DA olan bir Kardeş,önce “BAK ABİ BUNLAR ALLAHAŞKINA,NAMUSUNA SENİNLE ARAMIZDA KALACAK SÖZLER..” diye başladı konuşmasına..

“GEÇEN YAZ KARABÜKSPOR ÜZERİNDE YAŞANANLARI,KARDEMİR’DEN İSTENEN MİLYONLARCA LİRAYI,SONRASINDA YAŞANAN MAHKEMELİK DURUMLARI,NE AK PARTİLİLER KONUŞABİLİR,NE CHP LİLER KONUŞABİLİR..” dedi.

Sonra da “BU YAŞANAN,GÜZEL OLMAYAN İŞLERİ BİRTEK Sayın DURSUN ALTIPARMAK KONUŞUP,KAMUOYU’NA ANLATABİLİR.ONA DA YAŞANAN BU OLAYLARI ANLATACAK İNSAN LAZIM.KARABÜKSPOR O YAŞANANLARDAN SONRA TAMAMEN DİBE VURDU,KOMAYA GİRDİ,YOĞUN BAKIMA ALINDI..” falan gibi sözler etti.

Gerçekten de,O ZAMAN NELER/NELER YAŞANMIŞTI değil mi..?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here