YENİCE İLÇESİ ÜZERİNE ÇOK DÜZGÜN ANALİZLER YAPABİLEN BİR KARDEŞİMİZ,ORTAM ANORMAL GERİLDİ,ALLAH KORUSUN,ALLAH KORUSUN.

YENİCE İlçesi üzerine,her zaman çok/çok iyi analizler yapan/yapabilen,hiçbir SİYASET ile organik bağı olmayan bir Kardeşimiz ile sürekli görüşür değerlendirmelerini alırız.

GEÇTİĞİMİZ GÜN hem kendisini,hem diğer dostlarımızı aradık.

“YENİCE’DE ORTAM ÇOK/ÇOK GERİLMİŞ..” kiminle konuştu isek “ALLAH KORUSUN,YENİCEMİZİ ALLAH KORUSUN..” gibi yaklaşımlar getirdiler ve O Kardeşimiz “DURDUK YERDE İKİ MEMURUN TAYİNİ ÇIKAR MI ALLAHAŞKINA..” dedi.

Sağlık ile ilgili iki memurun-ki birisi bayan- durduk yerde atamaları başka yerlere yapılınca “BARDAK TAMAMEN DOLMUŞ..” ve ortam anormal gerilmiş..

BU OLACAK İŞ Mİ YANİ..?

Yapılan atamaların SİYASİ NEDENLERLE yapıldığı ve bir gurubun yakındığı baskı,tehdit, gibi unsurlara kendilerinin düşmesinin izahı ne olabilir böyle absürt bir tutumun mantıklı bir izahı olabilir mi..?

Bu arada MHP Ordu Milletvekili Sayın CEMAL ENGİNYURT’UN Yenice konuşması,Sayın ZEKİ ÇAYLI’YA destek vermesi,bir gurup üzerinde çok/çok olumlu etki yaparken,bir gurubu müthiş olumsuz etkilemiş.

O KARDEŞİMİZ BİZE BUNLARI ANLATTI ve sürekli “YENİCEMİZİ ALLAH KORUSUN,ORTAM ÇOK/ÇOK GERGİN..” sözlerini etti,biz kendisini hiç ama hiç böyle tedirgin,karamsar görmemiştik doğrusu.

Hakka,hukuka,adalete hep inanmış olan YENİCELİLER lütfen sakin olun.

LÜTFEN sakin,huzur içinde bir SEÇİM ORTAMI yaşayın..

———————-OOO——————                 —————–OOO—————-                                                

SAFRANBOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SAYIN ELİF KÖSE “65 YAŞ ÜSTÜ EMEKLİLER VE EMEKLİLİĞE TAKILANLARA BÜYÜK MÜJDE VERDİ.”

CHP-İYİ Parti Seçim İşbirliği Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mimar Sayın ELİF KÖSE bir yandan TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN ücretsiz yararlanma hakkı verilmemiş olan 65 YAŞ ÜSTÜ ve EMEKLİLERE,bir yandan da EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARA öyle bir müjde verdi ki,etkilenmemek zor.

Sayın ELİF KÖSE,bu anlamda EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR DE,65 YAŞ ÜSTÜ VE EMEKLİLER GİBİ TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDAN ÜCRETSİZ YARARLANACAKLAR dedi.

Bir cümle de İKİ BÜYÜK MAĞDUR GURUBA MESAJ VERDİ.

Aynı mesaj CHP-İYİ Parti Karabük Belediye Başkanı Sayın DURSUN ALTIPARMAK tarafından da verildi,ancak,Sayın ELİF KÖSE’NİN verdiği mesaj kadar GÜÇLÜ BİR BİÇİMDE verilmedi/verilemedi..

CHP-İYİ Parti Seçim İşbirliği Safranbolu Belediye Başkan Adayı Mimar Sayın ELİF KÖSE,Emekliler için çok/çok önemli bir bilgi/danışma hattı ve bu yolla kolaylıklar getireceğini söylerken,hem ULAŞIMLARI noktasına vurgu yapıyor,hem de EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR için aynı hakları müjdeliyor..

Sayın ELİF KÖSE geniş bir kesim için müjde niteliğinde vaatler veriyor..

Binlerce,onbinlerce kişiyi etkileyen vaatler bunlar..

——————–OOO————————             —————–OOO—————

“İSTER AK PARTİ,İSTER MHP,YENİCE’DE KAYBEDECEĞİNİ ANLADIĞI AN,BİRLİK/BÜTÜNLÜK DİYEREK HAREKET EDEN CHP ADAYINA YÖNELİR..”

YENİCE İlçesine ilişkin yaptığı analizlere her zaman güvendiğimiz,inandığımız bir kardeşimizden söz etmiştik,bize çok enteresan gelen bir analizi daha oldu.

Diyor ki “SON AKŞAM KAYBEDECEĞİNİ ANLASIN AK PARTİ SEÇMENİ DE,MHP SEÇMENİ DE,YENİCE’DE BİRLİK/BÜTÜNLÜK/HUZUR DİYEREK SEÇİM KAMPANYASI YÜRÜTEN CHP’YE VE CHP ADAYINA YÖNELİR,OY VERİR..”

“OLUR MU CANIM,BİR GECEDE BİNLERCE İNSAN OYUNU DEĞİŞTİRİR Mİ,BÖYLE ORGANİZE OLABİLİR Mİ..?” diye sorduk “KARDEŞ BURASI YENİCE,SENDE YENİCE’DE SİYASET ÇOK GELİŞMİŞTİR,SİYASET KEYİFLE YAPILIR DİYE YAZMIYOR MUSUN..” dedi.

Daha sonra da “YENİCE SEÇMENİ BUNU BAL GİBİ YAPAR..” dedi.

Daha sonra da “SON HAFTAYI,SON İKİ ÜÇ GÜNÜ İŞARET ETTİ..” ve şu anda şansların eşit gibi göründüğünü söyleyerek “AK PARTİ İLE MHP ÇOK SERT BİR MÜCADELE İÇİNDE.BU YENİCE’NİN GELECEĞİNE DE DAMGASINI VURACAK SERTLİKTE GEÇİYOR.CHP İSE ÇOK AKILLI DAVRAYOR,SAKİN,HUZUR İSTER BİR HAVAYI SÜREKLİ VERİYOR.SON İKİ ÜÇ GÜNE DİKKAT EDİN..” analizlerini yaptı.

Haaa,bazı aklı evveller var,bunlar çok zeki insanlar ve diyorlar ki “NE ÇOK KARDEŞİN VAR,KENDİ DÜŞÜNCELERİNİ KARDEŞİM FALAN DİYE YAZIYORSUN..” ne diyelim Allah onları iyi yapsın.

Biz bu Kardeşim isminin yazılmamasını istediğini biliyoruz ya,o yeter.

Hiçbir yazımız MUHATAPSIZ yazılmaz,kendi düşüncelerimiz ise,o apayrı.

———————–OOO——————–

KARDEMİR 52 MİLİK KALINLIĞINDA “KANGAL ÜRETİYORSA..” BU KARABÜK’TE BAZI YATIRIMLARI TETİKLER Mİ,YOKSA KARABÜK DIŞINA MI..?

Bir zamanlar normal İNŞAAT DEMİRİ üretebilme kapasitesini bile kaybetmiş olan KARDEMİR,öylesine büyük tehlikelerden kurtuldu ve bu anlamda kurtulmakla kalmadı öylesine büyük atılımlar yaptı ki,Sanayi çevrelerinde hayranlıkla izleniyor.

“ÇATI TEPEMİZE GÖÇÜYOR..” noktasında “SÜREKLİ ATILIM YAPAN,ÜRÜN ÇEŞİTLENDİREN KARDEMİR..” şimdi de,52 milim kalınlığında KANGAL DEMİR üretimine geçti.

BUNU DÜNYA DA ÇOK SAYILI FABRİKALAR ÜRETEBİLİYOR..

KARDEMİR’İN bu yatırımlarına karar verenler Rahmetli MUTULLAH YOLBULAN ile Allah Ömrünü uzun etsin Sayın KAMİL GÜLEÇ  olmuştur bunların yönlendirmesi ile Profesyonel kadro olmuştur elbet.

Peki KARABÜK SANAYİSİ bu atılımlara ayak uydurabiliyor mu,örneğin 52 milim kangalı kullanabilecek tesis yatırımları var mı Karabük’te,buna evet demek hayli zor elbet..

Ah sevgili TİMURÇİN SAYLAR ah.

Uğradığın onca SİYASİ HAKSIZLIK olmasaydı,sen bu konularda fikirler üretir,bu konulara yönelik çok önemli girişimleri tezgahlar gündeme getirir ve Karabük’e kazanımlar sağlardın..

Ne diyelim O HAKSIZLIKLARI YAPANLAR MAHÇUP OLSUN..!!

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here